po 12.2.2024
Preview k zápasu

Preview: Baník - Plzeň (úterý, 18:00)

Už v úterý je na programu dohrávka podzimního odloženého utkání s Plzní, který se v původním prosincovém termínu kvůli nezpůsobilému terénu neuskutečnil. Baník hostí Viktorii na Městském stadionu od 18 hodin.


SOUPEŘ

Plzeň také neodstartovala jaro úplně v souladu se svými představami. Proti Mladé Boleslavi doma měla tři body na dosah, ale o výhru ji tři minuty před koncem připravil z pokutového kopu Ladra, a tak hned na úvod musela strávit domácí ztrátu bodů. Trenér Miroslav Koubek, spolu s Řezníkem, Hejdou, Vydrou a Caduem exostravský zástupce v táboře Západočechů, ale svůj tým za výkon chválil. Plzeň přes zimu zmobilizovala své řady a doléčila početnou marodku, která ji sužovala v závěru podzimu. S dlouhodobě zraněným kanonýrem Durosinmim ale nemůže počítat až do konce sezony. Viktoria má aktuálně sérii pěti zápasů bez prohry.


BANÍK

Mimořádně nepovedené zahájení jara. Baník po těžké prohře v Českých Budějovicích zpytuje svědomí a analyzuje chyby, ale už po třech dnech může složit alespoň svým výkonem reparát. Není to tak dlouho, co Baník zdolal v Ostravě Plzeň 2:1 a prolomil dlouholeté neúspěchy ve vzájemných zápasech. Tak proč to teď nezopakovat… Trenéři znovu nemohou počítat s distancovaným Abdullahim Tankem. Dlouhodobě jsou mimo hru zranění Daniel Tetour a Ladislav Takács, v Budějovicích kvůli nemoci scházel Jan Juroška.


NÁZOR TRENÉRA

Pavel Hapal: „Samozřejmě už jsme si analyzovali utkání v Budějovicích a jestli chceme uspět proti Plzni, musíme opravdu přidat a zlepšit se prakticky ve všem. Musíme zlepšit pohyb, být agresivnější, důraznější a snažit se navázat na ty podzimní výkony proti týmům z čela tabulky. Protože proti Spartě nebo Slavii jsme dokázali, že fotbal umíme, byť to výsledkově nedopadlo. Věřím, že tentokrát přidáme i výsledek. Ale chceme za každou cenu odčinit to nepovedené utkání ze soboty. Nějaké přesuny v sestavě v hlavě máme, ale rozhodneme se definitivně asi až v den utkání.“


DIVÁCI

Vstupenek na utkání je dostatek v tradičních předprodejích a stejně tak budou k dostání i v pokladnách stadionu, které budou otevřeny v úterý od 16:00. Brány areálu se otevřou hodinu před výkopem. Upozorňujeme, že z důvodu disciplinárního trestu jsou uzavřeny sektory D3 a D4. Majitelé permic do sektorů D3 a D4 se pro utkání s Plzní mohou přemístit do vedlejšího sektorů D5 a D6. Sektor mladého Chachara tentokrát bude operativně přemístěn do sektoru D2.


FORTUNA:LIGA

17. kolo

Baník (8. místo, 27 bodů) – Plzeň (3. místo, 36 bodů)

Úterý 18:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Všetečka – Machač, Hurych, VAR: Zelinka


Absence: Tanko (trest za ČK), Juroška (nemoc), Takács, Tetour (rekonvalescence) – Durosinmi, Havel (zranění)

Nejlepší střelci: Tanko (7) – Šulc (8)

Komu hrozí stop: Kubala, Ndefe (3 ŽK) – Durosinmi, Dweh, Jirka, Hejda, Sýkora (3 ŽK)


BANÍK VS PLZEŇ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 53 | 15-13-25 | 55:77

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zeher 4 – Kolář 7

Nejvyšší výhra: 6:0 (30. dubna 2006)

Nejvyšší prohra: 0:4 (23. května 2021, 11. srpna 2015, 3. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (6. SRPNA 2023)

Plzeň - Baník 3:1 (2:1)

Branky: 19. Bucha, 45.+1 Chorý z pen., 77. Traoré - 45.+4 Šín z pen. Rozhodčí: Starý - Nádvorník, Váňa - Petřík (video). ŽK: Dweh, Sýkora, Durosinmi (všichni Plzeň). Diváci: 10.088.

Plzeň: Staněk - Paluska, Hranáč, Dweh (52. Hejda) - Jirka, Kalvach, Bucha (65. Traoré), Cadu (52. Sýkora, 82. Holík) - Šulc - Chorý (65. Kliment), Durosinmi. Trenér: Koubek.

Baník: Letáček - Ndefe (65. Pojezný), Blažek, Lischka, Kpozo - Boula (77. Rigo), Šín (65. Tetour) - Buchta, Kubala, Ewerton - Tanko (77. Almási). Trenér: Hapal.

11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný