dnes
A-tým

Preview: Baník – Liberec (sobota, 15:00)

Reprezentační pauza je minulostí, Chance liga nabírá nové tempo a Baník čeká duel se Slovanem Liberec. Výkop bude mít v sobotu v 15 hodin na městském stadionu.


BANÍK

Baník prošel výraznou obměnou kádru, po posledním odchodu, jímž byl přestup Erik Prekopa do Slavie, přivedl do mužstva hned tři další nové tváře. Z Michalovců přibyl talentovaný Artúr Musák a hned po víkendu klub oznámil také příchody Ondřeje Kričfalušiho a Davida Planky. S Libercem už Baník doma více než pět let neprohrál, nicméně pro sobotní zápas bude muset najít v řadách služebně zkušenějších nebo i nově příchozích hráčů nové střelce, protože poslední čtyři góly Baníku do sítě Slovanu vstřelili hráči, kteří už na Bazalech nepůsobí. Poprvé si proti Liberci jakožto proti svému bývalému klubu možná zahraje Christian Frýdek, totéž může potkat i Christa Tiéhiho. Matěj Chaluš to v uplynulé sezoně zažil dvakrát, vždy vítězně a s čistým kontem.  


SOUPEŘ

Liberec před dvěma týdny ve druhém poločase dotáhl manko proti Plzni a připsal si bod za remízu 1:1, sérii bez výhry ale protáhl na tři ligové zápasy (0-1-2), což se mu nestalo od února/března letošního roku (0-3-0). Slovan má po sedmi kolech osm bodů, stejně jako v této fázi sezon 2023/24 a 2024/25, což z Liberce a Sparty (19) dělá jediné celky, které mají ve třech posledních ročnících v této fázi stejně bodů. Severočeši ze tří venkovních klání brali pouhý bod a na hřištích soupeřů nevyhráli čtyřikrát v řadě (0-1-3).


NÁZOR TRENÉRA

Pavel Hapal: „Jsem rád, že jsme v týmu přivítali nové hráče, určitě přinesou kvalitu. Některé z nich jsme ale vzhledem k jejich reprezentačním povinnostem měli v tréninku jen krátce, tak uvidíme, pro jakou sestavu se nakonec rozhodneme. V každém případě chceme v utkání uspět."


DIVÁCI

Předprodej na utkání probíhá standardně ve zvýhodněném tarifu, od soboty už platí plná cena za vstupné. Pokud si chcete koupit lístek až těsně před utkáním, pokladny budou otevřeny od 13.00.  Food zóna jako obvykle otevře dvě hodiny před výkopem ve 13.00 a v nabídce bude pivo do skla!


Chance Liga – 6. kolo

Baník (13. místo, 4 body) – Liberec (8. místo, 8 bodů)

Sobota 15:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Radina – Kubr, Váňa, VAR: Zelinka


Absence: Kubala (zranění) – Knapík, Zyba, Rýzek, Krajčírik (všichni zranění).

Nejlepší střelci: Almási (2) – Gabriel (2)

Komu hrozí stop: nikdo - Hlavatý, Hodouš


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 64 | 16-22-26 | 60:77

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (29. října 1995, 17. května 2000 a 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (1. února 2025)

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Branka: 1. Ewerton. Rozhodčí: Machálek - Žurovec, Malimánek - Szikszay (video). ŽK: Masopust, Varfolomejev - Rigo, Kpozo, Zlatohlávek. ČK: Mikula. Diváci: 3308.

Liberec: Koubek – Masopust (80. Frýdek), Plechatý, Mikula (C) – Koželuh (68. Icha), Varfolomejev, Hlavatý, D. Mašek (23. Gabriel) – Ghali, Nyarko (68. Tupta), Višinský (80. Strnad). Trenér: Kováč

Baník: Holec – Frydrych, Chaluš, Pojezný – Buchta (90. Látal), Boula, Rigo, Kpozo – Ewerton (C) (68. Zlatohlávek), Prekop (68. Kubala), Kohút (76. Munksgaard). Trenér: Hapal.

11
David
Látal
30
Dominik
Holec
25
Dennis
Owusu
19
David
Lischka
41
Mikuláš
Kubný
66
Matúš
Rusnák
0
Jakub
Pira
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
15
Patrick
Kpozo
37
Matěj
Chaluš
95
Daniel
Holzer
21
Michal
Kohút
31
Alexander
Munksgaard
28
Filip
Kubala
22
Tomáš
Zlatohlávek
17
Michal
Frydrych
6
Karel
Pojezný
42
Jiří
Míček
99
Georgios
Kornezos