pá 6.5.2022
Preview k zápasu

Preview: Baník - Hradec (sobota, 19:00)

Baník se poprvé v nadstavbové části představí v Ostravě. V sobotu od 19:00 hostí na Městském stadionu štiku sezony Hradec Králové.

SOUPEŘ

Největší překvapení ročníku. Místo boje o záchranu, který bývá nováčkům často automaticky přisuzován, sladký závěr sezony v podobě bonusových zápasů s týmy TOP 5. Trenér Miroslav Koubek se svým týmem prožívá skvělé jaro a důkazem toho je jediná porážka z posledních dvanácti zápasů, navíc od mistrovské Slavie, které však před dvěma týdny dokázal prohru vrátit senzačně v nadstavbové části a možná Pražanům připravil fatální ztrátu bodů v bitvě o titul. Baník se s Hradcem utká už počtvrté v sezoně (dvakrát v lize 1:1 a 0:0 a jednou v poháru 1:2).


BANÍK

Baník v minulém kole prohrou na Slovácku zcela pozbyl naději na čtvrté místo, to však nic nemění na tom, že chce sezonu se ctí dokončit. S Hradcem navíc v sezoně zatím ani v jednom ze tří soutěžních utkání nevyhrál a nováčkovi má tedy co oplácet. V kádru scházejí dva dlouhodobí marodi Jaroslav Svozil a Jan Juroška, Ubong Ekpai už po zranění trénuje, ale na zápas to ještě není.


NÁZOR TRENÉRA

Tomáš Galásek: „Hradec je dobře složený tým, trenér Koubek věří systému 3-5-2, moc ho nemění a vyplácí se jim to. Není náhoda, že mají vynikající sezonu. My ale musíme jít do zápasu s odhodláním a odejít jako vítěz z toho zápasu. Hráčů máme dostatek, budeme mít tři zápasy během týdne a máme to jak kombinovat. Hráči musí ukázat svoji kvalitu, chceme závěr sezony dohrát se ctí.“


DIVÁCI

Utkání se hraje bez jakýchkoliv omezení. Vstupenky jsou v prodeji na běžných platformách a budou se prodávat i v pokladnách stadionu před utkáním.


Skupina o titul – 3. kolo

Baník (5. místo, 51 bodů) – Hradec Králové (6. místo, 44 bodů)

Sobota 19:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Křepský – Arnošt, Bureš, VAR: Machálek


Nejlepší střelci: Almási (14) – Rada (9)

Absence: Juroška, Svozil, Ekpai (zranění) – Leibl (trest za 2 ŽK)

Komu hrozí stop: Kaloč, Klíma, Lischka, Ndefe, Smékal (1 ŽK) – Čech, Kučera, Soukeník (1 ŽK)


BANÍK VS HRADEC KRÁLOVÉ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 28 | 15-7-6 | 39:20

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Černý 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (3. listopadu 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (30. dubna 1995)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (10. dubna 2022)

Baník – Hradec 0:0

Rozhodčí: Radina – Podaný, Černoevič – Proske (video). ŽK: Svozil, Lischka. Diváci: 5441.

Baník: Laštůvka – Ndefe, Svozil (68. Chlumecký), Lischka, Fleišman – Buchta (75. Falta), Tetour, Kaloč, Kuzmanovič, Koncevoj (61. Jaroň) – Almási (75. Klíma). Trenér: Smetana.

Hradec: Vízek – Jakub Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kučera, Rada (85. Soukeník), Novotný – Rybička (59. Vašulín), Kubala (90.+1 Dvořák), Vlkanova. Trenér: Koubek.

0
Daniel
Holzer
0
David
Buchta
0
Karel
Pojezný
0
David
Lischka
0
Patrick
Kpozo
0
Jan
Juroška
0
Matěj
Šín
0
Jakub
Markovič
0
Jiří
Klíma
0
Jiří
Letáček
0
Eldar
Šehić
0
Tomáš
Rigo
0
Filip
Kubala
0
Michal
Frydrych
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Jiří
Boula
0
Samuel
Grygar
0
Abdullahi
Tanko