pá 24.9.2021
Preview k zápasu

Preview: Baník - Bohemians (sobota, 16:00)

Zatím všechna tři domácí utkání sezony Baník vyhrál. Přidá v sobotu čtvrté vítězství i proti Bohemians? Start zápasu je v 16:00.

SOUPEŘ

„Klokani“ úvodních pět kol čekali na vítězství, ale pak po dvou výhrách s Teplicemi a Zlínem poskočili do středu tabulky. V posledním kole se Slavií v Ďolíčku po půli dokonce vedli, po změně stran ovšem přišla pětigólová sprcha. Také Bohemians hráli ve středu MOL Cup, a třebaže na půdě druholigového Prostějova byl téměř sedmdesát minut bezgólový stav, nakonec si se soupeřem ještě v řádné hrací době poradili hladce 4:0.


BANÍK

Baník ve středu odehrál dvouhodinový zápas v Praze na Vltavínu, řada hráčů do něj však nezasáhla a nepochybně se to promítne i v sobotu na sestavě. Marodka už je v podstatě prázdná, vyjma dlouhodobě zraněného Ondřeje Kukučky všichni hráči trénují. S Bohemians má Baník aktuálně nejlepší vzájemnou bilanci v soutěži: z posledních sedmi zápasů šestkrát vyhrál a jen jednou remizoval, naplno s nimi bodoval i ve všech čtyřech posledních zápasech doma.


NÁZOR TRENÉRA

Jan Baránek: „Věřím, že jsme připraveni dobře a že potvrdíme domácí formu. Pohárový zápas jsme si rozebrali, ale už se k tomu více nebudeme vracet a soustředíme se na to, abychom zvládli ligové utkání. Bohemka není tým, který by byl nebezpečný jen doma. Nejsou to jen bojovníci, jsou tam i hráči, kteří umí hrát fotbal a snaží se kombinovat, mají tam dva výborné útočníky, dobrou středovou řadu a i obranu, a pokud nastoupí v tom svém obvyklém rozestavení, jsou nebezpeční."


DIVÁCI

Vstupenky na zápas jsou v předprodeji, v sobotu před zápasem se budou prodávat i na stadionu. Pro permanentkáře platí akce, že mají ke svému vstupu jeden lístek zdarma, volný lístek je možné si vyzvednout i přímo v pokladně stadionu. Nadále je nutné se při vstupu na stadion prokázat bezinfekčností stejně jako v minulých zápasech.

Za neinfekční se považuje osoba, která

• absolvovala nejdéle 7 dnů před utkáním RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

• absolvovala nejdéle 3 dny před utkáním POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

• byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží certifikátem o provedeném očkování, že u očkování uplynulo:
- od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo
- od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu (Johnson & Johnson) podle SPC nejméně 14 dní, nebo

• prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.


OSTATNÍ

Před a během utkání bude probíhat sbírka na chod kavárny Centrum života v Ostravě-Vítkovicích, která se specializuje na poradenskou činnost pro onkologické pacienty. Partnerem utkání je Škoda Vagónka, která bude u příležitosti utkání rozdávat své propagační letáky.


PARKING

Dovolujeme si upozornit, že s ohledem na konání tenisového turnaje WTA v Ostravar Aréně je nutné počítat s vyšší frekvencí provozu a vytížení přilehlých parkovacích ploch, a ideálně tedy dorazit i v dostatečném časovém předstihu, případně využít prostředků MHD.


9. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 16 bodů) - Bohemians (8. místo, 9 bodů)

Sobota 16:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Leška, VAR: Ondráš


Absence: Kukučka (rekonvalescence) - Hůlka (zranění)

Nejlepší střelci: Lischka, Almási (3) – Chramosta, Puškáč (3)

Komu hrozí stop: Sor (3 ŽK) – Hronek (3 ŽK)


BANÍK VS BOHEMIANS V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 36 / 18-11-7 48:25

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Lukeš, Lička, Kuzmanovič 3 – Schick 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. března 2002)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. listopadu 2015 a 14. září 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (16. dubna 2021)

Bohemians Praha 1905 – Baník 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 V. Novák z pen. – 84. de Azevedo. Rozhodčí: Marek – Hrabovský, M. Novák – Orel (video). ŽK: Květ – Fillo, Jánoš. Bez diváků.

Bohemians: Le Giang – Köstl, Bederka, Vondra (87. Kosek) – Dostál, Hronek, Ljovin, Květ (70. V. Novák), Schumacher (87. Keita) – Necid (70. Osmančík), Puškáč (57. Vaníček). Trenér: Klusáček.

Ostrava: Laštůvka – Sanneh (46. Pokorný), Svozil, Stronati, Fleišman – Fillo (46. Kuzmanovič), Jánoš, Tetour (79. de Azevedo), Kaloč, Ndefe – Zajíc (71. Šašinka). Trenér: Smetana.

30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási