FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Postup se přiblížil: Baník - FC Praha 7:2!

09.06.2019 | Redakce

Fotbalistky Baníku udělaly významný krok vstříc vysněnému postupu do druhé ligy! V první utkání baráže porazily FC Praha vysoko 7:2, takže si do odvety, která se bude hrát v sobotu v Praze, povezou velmi zajímavý náskok.

Splnění cíle je blízko. Ženy Baníku Ostrava především díky výkonu z prvního poločasu porazily FC Praha 7:2. Baráž se hraje pohárovým způsobem, takže náskok před odvetou je vskutku komfortní. "Jsem velice rád, že se holky důležitého úkolu nezalekly, na soupeře vtrhly a už v poločase rozhodly o vítězství," uvedl Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava. 

Baňky, podporované hlasitými fanoušky, dokázaly v první půli Pražanky zřetelně přehrát. Po pauze šly do kabin s vedením 5:0, ve druhém poločase náskok navýšili až na 7:0 a teprve pak dovolily soupeřkám dvěma góly snížit. 

Náskok 7:2 je opravdu nadstandardní, ale i trenér Milan Páleník dobře ví, že vyhráno ještě není. "Nesmíme před odvetou vůbec nic vypustit. Pokud i utkání v Praze odehrajeme se stejným nasazením, věřím, že si postup uhlídáme," dodal jeden z dvojice trenérů ženského týmu Baníku Ostrava.

BANÍK OSTRAVA - FC PRAHA 7:2 (5:0)

Branky Baníku: Vojtková 3, Kütnerová 3, Skotnicová.

Baník Ostrava: Havrlantová - Blažková, Klempířová, Kremserová, Musialová -

Sobková, Vojtková, Sehnálková - Bílková (85.Krettková),

Kutnerová, Skotnicová (80.Szeifová)

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA