pá 7.7.2023
A-tým

Poslední polská prověrka proti Lechu

Závěr soustředění v Opalenici obstará přípravný souboj s Lechem Poznaň. Baník se hned v sobotu po utkání vydá domů.

Týdenní kemp v Polsku je u konce. Ještě před ním baníkovci v pátek potrénovali na jednom z osmi hřišť v resortu Hotel Remes a v sobotu dopoledne je na rozloučenou čeká sparing s Lechem Poznaň. Jeden z nejsilnějších klubů polské ekstraklasy, rovněž známý svými fanoušky, to má do Opalenice ze svého stadionu zhruba čtyřicet minut autobusem.

„Papírově by to měl být nejtěžší soupeř. Lech je loňský mistr, letos skončil třetí a bude hrát evropský pohár. Je to příprava, ale očekávám, že narazíme na velmi kvalitní tým. My se budeme soustředit na své vlastní priority a budeme věřit, že se prosadíme vlastní hrou,“ řekl trenér Pavel Hapal.

Lech má v programu přípravy pouze tři zápasy. Po utkání s Baníkem už svěřence nizozemského kouče Johna van den Broma čeká za týden jen generálka s Alkmaarem.

Jak tentokrát k rotaci hráčů přistoupí Pavel Hapal?

„Pořád jsme v přípravě. Bude to podobné jako minule, někteří hráči znovu dostanou větší prostor a minutáž,“ podotkl ostravský trenér. S drobnými svalovými problémy se po posledním utkání s Cracovií potýkají Patrick Kpozo a David Fadairo, na hru to zatím stále není ani u Jiřího Klímy.

Ti také neabsolvovali naplno páteční dopolední fázi, jejíž herní část hlavní kouč Baníku sledoval pro lepší přehled z kamerové plošiny nad trávníkem. "Výborně, Kali, to je ono," chválil nahlas záložníka Baníku při rychlém přenesení hry na druhou stranu po zisku míče a těsně před tím, než se tým přesunul k závěrečnému nácviku standardních situací, které hned v sobotu naostro otestuje Lech.

Zápas by se tentokrát měl hrát na hlavním hřišti resortu i s malou tribunkou pro diváky. Výkop je v sobotu v 11:00.

35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
20
Abdullahi
Tanko
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács