so 15.2.2020
Juniorka aktuality

Posílené béčko porazilo druholigový Třinec 4:1

Až nečekaně vysokou výhru si v sobotní přípravě připsala baníkovská juniorka. I s několika posilami z áčka na hřišti Unie Hlubina po návratu ze soustředění na Horní Bečvě zdolala druholigový Třinec 4:1.

Baníkovci zaskočili papírového favorita zařazením čtyř hráčů áčka, kteří nemohli hrát ligové utkání na Slovácku z důvodu disciplinárních trestů a přípravný duel rezervy využili k udržení zápasového tempa.

Jiří Fleišman, Patrizio Stronati, Adam Jánoš i Milan Jirásek byli na výkonu cítit a už ve 3. minutě vedl Baník zásluhou Lokši, který zakončil rychlý protiútok.

Hosté sice rychle vyrovnali Kušnírovým volejem, ale pak už pálili jen Ostravané. Jirásek netradičně hlavou znovu poslal Baník do vedení a před přestávkou zvýšil Lokša na 3:1. Po změně stran dotáhl jeden z brejků Foltyn a završil skóre na 4:1.

Šance měli i Třinečtí, ale Murin i Číž svůj tým dokázali podržet.