po 6.3.2017
A-tým

Po zimní přípravě se cítím dobře, říká Tomáš Mičola

Jak je dobré mít kvalitní a široký kádr, ukázal hned první mistrovský zápas Baníku na jaře. Tomáš Mičola vplul na trávník až ve druhém poločase, ale dvěma góly zápas s houževnatým Ústím rozhodl. „Jsem rád, že jsem takhle pomohl k dobrému vstupu do jara,“ řekl osmadvacetiletý ofenzivní fotbalista.

Jaké pokyny jste od trenéra před nástupem na hřiště dostal?

Abych hrál to, co je mi vlastní. Bojoval, srážel se, získával odražené balony. Byly z toho nakonec dva góly, za což jsem strašně rád. Po hodně dlouhé době jsem odtrénoval celou zimní přípravu a cítím se dobře.

Jak jste byl celkově spokojen s výkonem Baníku?

Je pravda, že tam byla trošku vidět nervozita. Měli jsme strašně dlouhou zimní přípravu, očekávání bylo velké a asi se to na nás v úvodu trochu podepsalo. Mohli jsme sice vést asi už v poločase o dva góly, naštěstí se mi to pak povedlo uklidnit tím druhým gólem. Ale Ústí chtělo hrát fotbal a taky mělo hlavně po standardkách nebezpečné situace. Vyhráli jsme, máme tři body, musíme být spokojeni.

Teď jsou před vámi dvě těžká slezská derby: v sobotu ve Frýdku, za dva týdny v Opavě.

Nebojím se říct, že to budou oba zápasy s perfektní atmosférou, kterou by většina ligových týmů mohla zavidět. Ve Frýdku čekám sedm, osm tisíc diváků. Baník tam ligový zápas bude hrát po hrozně dlouhé době. A samozřejmě, že i na hřišti to bude velice náročné. Ale o tom jsme se venku přesvědčovali celý podzim, že domácí celky to odjezdí na sto deset procent.

Sledovali jste o víkendu výsledky ostatních týmů?

Víme o nich, ale my musíme sledovat sami sebe, a dívám se sami na sebe. Olomouc se i přes zimu udržela v laufu, já osobně mám respekt i k dalším týmům jako Opava, Budějovice, Vlašim nebo Znojmo. Tyhle týmy nejsou pod takovým tlakem, přitom také hrají dobrý fotbal. O postup bude hrát více týmů.

26
Filip
Blažek
70
David
Fadairo
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
15
Patrick
Kpozo
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
11
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
32
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
37
Matej
Madleňák
1
Martin
Hrubý