po 6.3.2017
A-tým

Po zimní přípravě se cítím dobře, říká Tomáš Mičola

Jak je dobré mít kvalitní a široký kádr, ukázal hned první mistrovský zápas Baníku na jaře. Tomáš Mičola vplul na trávník až ve druhém poločase, ale dvěma góly zápas s houževnatým Ústím rozhodl. „Jsem rád, že jsem takhle pomohl k dobrému vstupu do jara,“ řekl osmadvacetiletý ofenzivní fotbalista.

Jaké pokyny jste od trenéra před nástupem na hřiště dostal?

Abych hrál to, co je mi vlastní. Bojoval, srážel se, získával odražené balony. Byly z toho nakonec dva góly, za což jsem strašně rád. Po hodně dlouhé době jsem odtrénoval celou zimní přípravu a cítím se dobře.

Jak jste byl celkově spokojen s výkonem Baníku?

Je pravda, že tam byla trošku vidět nervozita. Měli jsme strašně dlouhou zimní přípravu, očekávání bylo velké a asi se to na nás v úvodu trochu podepsalo. Mohli jsme sice vést asi už v poločase o dva góly, naštěstí se mi to pak povedlo uklidnit tím druhým gólem. Ale Ústí chtělo hrát fotbal a taky mělo hlavně po standardkách nebezpečné situace. Vyhráli jsme, máme tři body, musíme být spokojeni.

Teď jsou před vámi dvě těžká slezská derby: v sobotu ve Frýdku, za dva týdny v Opavě.

Nebojím se říct, že to budou oba zápasy s perfektní atmosférou, kterou by většina ligových týmů mohla zavidět. Ve Frýdku čekám sedm, osm tisíc diváků. Baník tam ligový zápas bude hrát po hrozně dlouhé době. A samozřejmě, že i na hřišti to bude velice náročné. Ale o tom jsme se venku přesvědčovali celý podzim, že domácí celky to odjezdí na sto deset procent.

Sledovali jste o víkendu výsledky ostatních týmů?

Víme o nich, ale my musíme sledovat sami sebe, a dívám se sami na sebe. Olomouc se i přes zimu udržela v laufu, já osobně mám respekt i k dalším týmům jako Opava, Budějovice, Vlašim nebo Znojmo. Tyhle týmy nejsou pod takovým tlakem, přitom také hrají dobrý fotbal. O postup bude hrát více týmů.

22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
18
Tomáš
Zajíc
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška