so 14.5.2022
A-tým

Pavel Vrba novým koučem Baníku

Baník má nového trenéra! Od nové sezony tým povede Pavel Vrba, který se na Bazaly vrací po osmnácti letech.

Osmapadesátiletý kouč se s vedením klubu dohodl na víceleté smlouvě. Bývalý trenér reprezentace a nejúspěšnější český kouč uplynulé dekády, který v minulých jedenácti letech s Plzní a bulharským Razgradem získal pět ligových titulů, se týmu chopí po dovolené na startu letní přípravy.

„Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Podle sportovního ředitele klubu Aloise Grussmann se během letní přestávky bude ještě dotvářet realizační tým. „V realizačním týmu se ještě řeší několik otazníků. Teď ale máme především velkou radost, že hlavní trenérský post jsme mohli obsadit tak renomovanou personou, která se navíc orientuje i našem prostředí,“ řekl Alois Grussmann, který se s Pavlem Vrbou jako hráč potkal v baníkovské mládeži.

Pavel Vrba svou trenérskou kariéru v Baníku na přelomu tisíciletí zahajoval a v roce 2004 ji ve dvojici s Františkem Komňackým ozdobil ziskem mistrovského titulu s Baníkem. Pak z klubu na dlouhých osmnáct let odešel. Přes angažmá v Púchově, Žilině, Plzni, Machačkale, Razgradu a Spartě a u národních týmů Česka, Slovenska a české dvacítky se nyní na Slezskou vrací.

„Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky,“ řekl Pavel Vrba.

14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
39
Dominik
Janošek
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
7
Šimon
Falta
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
50
Ubong
Ekpai
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Martin
Chlumecký