so 18.6.2022
A-tým

Pavel Vrba: Na posílení stále pracujeme

Odhodil civil a poprvé po osmnácti letech se oblékl do baníkovských tréninkových barev. Trenér PAVEL VRBA absolvoval v pondělí dopoledne na Bazalech první trénink letní přípravy Baníku.

Máte za sebou první trénink letní přípravy Baníku, jaký byl?

Byl to první trénink, navíc po dovolené, takže bylo vidět, že hráči jsou nadržení. Trénink měl parametry, které jsem očekával. Jsem rád, že to tak vypadalo.

V týmu se vedle hráčů, kteří do Baníku přišli, objevilo i několik nováčků z béčka. Jaký na vás udělali dojem?

Já jsem tu nový, noví kluci jsou taky noví (směje se). Ne vážně, já si nemyslím, že to jsou hráči, kteří by se tady měli jen nějak rozkoukávat. Jsou to zkušení hráči, kteří by měli naskočit a měli by Baníku pomoct v dalších sezonách.

Jaký program vás v nejbližších dnech čeká?

Teď nás čeká deset dní, které jsou pro hráče takové složitější. To znamená každé dopoledne trénink na hřišti a každé odpoledne nějaká metráž, kterou potřebujeme v tom prvním bloku zvládnout.

Jak dopadly fyzické testy?

Dostal jsem informace, že hráči jsou připraveni. Oni už mají za sebou takový individuální blok. Takže to vypadá, že to vypadá dobře.

Schyluje se k příchodu nové posily?

Zatím ne. Měli jsme něco rozjednáno, to padlo. A nějaká další jména říkat nechci. Mám už takovou zkušenost, že když řeknu nějaké jméno, tak druhý den to vypadá všechno jinak a já si to pak vyčítám, protože najednou se dějí věci, které se předtím neděly.

Takže Baník na posílení kádru stále pracuje...

Není tajemství, že stále hledáme krajní hráče. Tam bychom ještě chtěli někoho přivést. Co jsme měli vytipováno, momentálně to vypadá, že to nevypadá, ale to neznamená, že se tím pro nás přestupní termín uzavírá.

V kádru máte několik hráčů, kteří se vrátili z hostování. Počítáte s tím, že alespoň někteří zůstanou v kádru Baníku?

V tom prvním bloku, než pojedeme do Polska, dostanou všichni prostor. Budou to takové zkoušky, a když to dobře zvládnou, není důvod, proč by se neměli vrátit na delší dobu.

Jak důležité pro vás je, že v Baníku zůstal Ladislav Takács a na jakou pozici s ním především počítáte? 

Laco Takács je zkušený hráč, který už odehrál spoustu zápasů a na hřišti budí respekt. Je dobře, že takoví hráči do Baníku přicházejí. Vzhledem ke složení mužstva s ním počítám spíš na šestku, protože stopeři tady jsou a my potřebujeme výšku a důraz i ve středu hřiště, což on splňuje.

Co pro Baník znamená příchod Michala Frydrycha?

Frýďas je komplexní stoper, který je i v útočné fázi schopen mužstvu pomoct. Může hrát v obranné trojici i čtveřici. On se i v postavení tří obránců umí dostávat do pozic, kdy je schopen podporovat ze strany útočnou fázi.

Na prvním tréninku ještě někteří hráči chyběli...

Ano, všechno jsou to hráči, kteří měli reprezentační povinnosti. Tím, že pauza je delší, nehrajeme kvalifikaci do pohárů, a program tím pádem začíná později, reprezentanti dostali extra volno a zapojí se později.

21
Jiří
Klíma
0
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
0
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman