po 2.1.2023
A-tým

Pavel Hapal: Tým má velký potenciál

První letošní trénink na hřišti má Baník za sebou a trenér Pavel Hapal má řadu důvodů ke spokojenosti. Hovoří o nich v následujícím rozhovoru.

Trenére, na prvním tréninku chyběli Daniel Tetour a Srdjan Plavšič. Proč?

Tety měl už v závěru sezony potíže s kolenem, proto jsme mu dali větší pauzu. Věřím, že se do toho do začátku sezonu dostane. A Plavša se k nám úterním tréninkem připojí.

Počítáte s tím, že Srdjan Plavšič zůstane i pro jarní část sezony v Baníku?

Moje informace je ta, že by měl zůstat. Slavia opci neuplatnila, takže by měl být naším hráčem až do léta. Jsem spokojený. Od prvopočátku tady dělal velice dobrý dojem. Byl naším rozdílovým hráčem a věřím, že tomu tak bude i nadále.

Počítáte i s Ladislavem Almásim?

Podle informací, které mám, věřím, že zůstane. Teď ho hlavně musíme dostat do tréninkového zatížení, protože taky laboroval s onemocněním a bral antibiotika. Jinak jsme ale až na drobné potíže, které měl například Nemanja Kuzmanovič, zdraví, takže doufám, že do začátku sezony budeme všichni v pořádku. Až na Laca Takácse, tam je to bohužel asi dlouhodobějšího rázu. S Lacem Takácsem pro jarní část asi počítat nemůžeme.

Zimní přípravu s týmem naplno zahájil také Matěj Šín, co na to říkáte?

Jsem hlavně rád, že je zdravý a připojil se k nám. Co se týká třeba fyzických testů, mile mě překvapil, protože patřil k těm lepším hráčům.

Jak je na tom Jaroslav Svozil?

Ještě trénuje individuálně, on sám se ještě u těch silových a odrazových věcí necítí, takže tady bude potřeba ještě trochu trpělivosti.

Do kádru Baníku zatím nikdo nepřibyl…

Žádné zásadní změny jsem nechtěl, protože si myslím, že v tomto týmu dřímá velký potenciál. Má kvalitu, chtěli bychom posílit snad jen na jednom postu.

Na kterém?

Chceme zkvalitnit defenzivu, tam jsme přece jen nebyli tak silní, takže by se jednalo o defenzivního hráče.

4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
26
Filip
Blažek
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka