pá 3.4.2020
Aktuální zprávy

Pauzu vyplní Datart e:LIGA Challenge

Kdy je zase uvidí v akci? Tato otázka mnohých fotbalových fanoušků bude brzy zodpovězena. Hráči FORTUNA:LIGY se během dubna, kdy jsou odkázáni k individuálnímu tréninku, zúčastní turnaje Datart e:LIGA Challenge v hraní hry FIFA20. Do akce se zapojí po jednom hráči ze dvanácti klubů FORTUNA:LIGY a ten vítězný bude moci rozhodnout o příjemci daru ve výši 100 tisíc korun, který věnuje Ligová fotbalová asociace ze svého nadačního fondu Zelený život na podporu aktuálního boje proti koronaviru. Barvy Baníku bude hájit brankář Lumír Číž.

Všichni s napětím sledujeme, co se děje u nás i po celém světě. Ligový fotbal v tomto období vždy nabízel lidem emoce, které fanouškům aktuálně schází. Věříme, že si virtuální zápasy své publikum najdou. Současně díky němu máme možnost na dálku pomoci. Vítězný hráč zajistí pro svůj klub možnost určit dětský domov či domovy, do kterých z Nadačního fondu LFA Zelený život poputují prostředky na nákup ochranných a zdravotnických pomůcek,“ říká Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA.

Playstation je pro spoustu hráčů ideálním prostředkem k odreagování ve volném čase. Proto není náhoda, že se v řadách ligových fotbalistů pohybuje několik velmi zdatných „gamerů“, kteří by se neztratili ani ve světě esportu. Hráči budou hrát ze svých domovů a budou se připojovat online. Komentáře všech duelů se zhostí jeden z nejlepších profesionálních hráčů FIFY v Česku Emerickson.

Zástupce Baníku se v základní skupině utká s Teplicemi a Bohemians 1905. “Vůbec nevím, co od toho mám očekávat. Hraju to už od malého kluka, ale uvidíme, na co to bude stačit. Ale těším se na to, bude to i takové zpestření v té dlouhé přestávce,” usmívá Lumír Číž, jehož první duely čekají v sobotu od 18:30.

V první fázi turnaje se hráči utkají v základních skupinách, když proti sobě nastoupí dvakrát ve dvou hracích dnech. Nejlepší dva hráči ze tříčlenných skupin pak postoupí do klasického play-off, které se odehraje v polovině dubna již systémem BO3, tedy na dva vítězné zápasy.

Do všech soubojů vstoupí hráči s rovnými podmínkami, jelikož se bude hrát v hracím formátu tzv. 85rated kickoff, což spočívá v pravidle, že si soupeři před utkáním zvolí libovolný klub ze hry, jehož hráči pak uměle obdrží shodné kvality všech parametrů srovnané na úroveň 85.

Premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge bude znám v sobotu 18. dubna a jeho mateřský klub bude spolu s hráčem rozhodovat o tom, které organizaci poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace ze svého Nadačního fondu Zelený život. Turnaj kromě LFA podpoří také partneři Datart, Fortuna, Playstation.

Všechna utkání Datart e:LIGA Challenge budou streamovaná vždy na odkazu https://www.twitch.tv/datart_eliga/ a sociálních sítích e:LIGY (https://www.facebook.com/eligacz) nebo na webu projektu www.e-liga.cz.


Rozlosování skupin

Skupina A: Provod (Slavia), Trmal (Slovácko), Železník (Opava)
Skupina B: Bartošák (Zlín), Knejzlík (Liberec), Matoušek (Jablonec)
Skupina C: Beneš (Olomouc), Kopic (Plzeň), Kříž (Příbram)
Skupina D: Číž (Baník), Nečas (Bohemians 1905), Žitný (Teplice)

7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
95
Daniel
Holzer
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
32
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
19
David
Lischka
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
24
Jan
Juroška