st 13.5.2020
A-tým

Patrizio Stronati: Už jsem se těšil na fotbal

I když zatím jen tréninkově a za zavřenými dveřmi, po víc než šedesáti dnech si baníkovci opět zahráli utkání proti jinému týmu. "Už jsme se na to fakt těšili, protože to bylo už hrozně dlouhé," řekl Patrizio Stronati, který jedním gólem přispěl k vítězství 2:0 nad Vítkovicemi.

Jak jste si užil zápas po tak dlouhé přestávce?

Těšil jsem se na to moc už od rána. Trénovali jsme nějaké dva měsíce v kuse, ale bez těch zápasů už mi to přišlo únavné. Těšil jsem se na fotbal, že si konečně zahrajeme normálně deset na deset, a ne jen v těch omezených počtech, jak to teď bylo.

Jak se na vás projevila pauza?

Tak není to tak, že bychom měli přestávku. Normálně jsme trénovali a jsme nějak připraveni. Ze začátku jsme měli individuální plán, běhali jsme, pak jsme začali trénovat ve skupinkách, teď od pondělka už pohromadě. Samozřejmě, že v zápase je to ale jiné, jsou tam jiné pohyby a člověk si na to tempo zase musí zvyknout.Ale to bude, myslím, za chvíli v pohodě a dostaneme se do toho.

Vám se dokonce podařilo i skórovat.

Výborná asistence od Filipa Kaloče, který zavíral zadní tyč. Přebral si to a krásně mi to zprava nacentroval na hlavu. Chválím ho (smích).

Dva týdny jste čerstvým otcem synka Maurizia. Kolikrát za noc se vzbudíte?

Užívám sí to, je to super. Spím úplně v pohodě. Malý je hodný.

0
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný