čt 4.7.2019
A-tým

Patrizio Stronati: Půjdou do nás naplno

Utkáním proti Austrii oživí své vzpomínky na tříleté působení v rakouské metropoli Patrizio Stronati. Vazby na tradiční rakouský klub uchovává dodnes. „Pár kluků tam ještě znám,“ přitakává čtyřiadvacetiletý stoper.

Jaké to pro vás bude zahrát si proti Austrii, kde jste strávil tři roky?

Těším se na to. Prožil jsem tam nějakou dobu a dodnes tam pořád je ještě pár kluků, se kterými se znám. A něco jsme si i napsali k našemu pátečnímu zápasu. Rád si zahraju proti svým přátelům z Vídně. Takže se těším a věřím, že jim ukážeme, že Baník umí hrát dobrý fotbal! (smích)

Co se dá od Austrie po herní stránce čekat?

Jednoznačně to, že do toho půjdou úplně naplno. Co jsem tam byl já, tak i všechny přáteláky chtěli vyhrávat a jeli nadoraz. Nedají nám ani metr a perfektně nás prověří týden před Libercem. Přišel jim tam nový trenér, asi si teď nastavují nějaký nový herní systém. To se ukáže až na hřišti. Ale stoprocentně budou chtít vyhrát. Pro nás to bude dobrá zkouška před ligou.

Pro vás to na soustředění bude čtvrtý zápas se čtvrtým zahraničním soupeřem. Který byl zatím nejtěžší?

Takhle bych to nehodnotil. Každý ten tým byl trochu jiný, ale všechno to byly kvalitní mančafty. Je lepší hrát v přípravě s takovými silnými soupeři, v takovém tempu. Ještě dolaďujeme nějaké taktické věci, ale obecně je celé soustředění už dost herní. Věřím, že se odsud vrátíme kvalitně připraveni na start sezony.

16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati
2
Muhamed
Tijani
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
33
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour