st 31.3.2021
A-tým

Patrizio Stronati: Lukaku je světový hráč

Má za sebou další reprezentační zážitek. A i když si Patrizio Stronati, jenž byl dodatečně povolán do reprezentačního týmu a prožil v něm tři kvalifikační duely, své první minuty na hřišti v národním dresu ani tentokrát nepřipsal, cenné zkušenosti si ze srazu rozhodně přivezl.

Máte za sebou svou třetí reprezentační epizodu. Jaká byla?

Musím říct, že to byl skvělý zážitek. Hlavně ten zápas s Belgií. Mít za soupeře takové světové hráče, jakými jsou Lukaku, Mertens nebo De Bruyne nebo další, to je opravdu něco. Obdivujete je v televizi a najednou jste jejich soupeřem. I když přímo na hřišti jsem to nezažil, i tak to byl velký zážitek sledovat je takhle zblízka.

Přemýšlel jste o tom, jak byste si proti Lukakovi počínal, kdybyste proti němu musel nastoupit?

To je tak skvělý hráč, že i když si třeba řeknete, co by na něj asi mělo platit, stejně se v zápase dostanete do situace, kdy musíte hlavně improvizovat. Asi by bylo především nutné hrát na něj tvrdě. Ale jenom to by určitě nestačilo. Kluci ale ukázali, že každý je bránitelný. I Lukaku. Kromě té jedné situace, kdy dal gól, ho kluci do ničeho nepustili. A ten gól, který nám dal? Těžko tam někomu něco vyčítat. Udělal to prostě skvěle, využil toho, co umí a kvůli čemu je tak výjimečný. Lukaku je světový útočník.

Jak jste do současného reprezentačního týmu zapadl?

Musím poděkovat všem, klukům, trenérům i ostatním lidem z reprezentace, za to, jak mě přijali. V národním mužstvu je pod trenérem Šilhavým velmi dobrá atmosféra, cítil jsem se tam výborně, myslím, že to podobně cítí i ostatní kluci. I když jsem se na hřiště v zápase nakonec nedostal, byla to pro mě moc cenná zkušenost. Potkal jsem řadu kluků, které znám z dřívějška a kteří už působí v zahraničí. Měl jsem možnost s nimi o tom mluvit, dovědět se, jak to kde chodí a podobně.

Jak mužstvo přijalo výsledek tohoto reprezentačního tripu? Tedy skutečnost, že z utkání s Estonskem, Belgií a ve Walesu získalo čtyři body?

Po druhém utkání s Belgií byla cítit velká spokojenost. Hlavně proti Belgii podali kluci supervýkon. Pak přišel Wales a já si nemyslím, že by to bylo z naší strany špatné. Wales měl šance, my jsme měli šance, oni jednu proměnili, my ne. Dostali jsme gól z takové ojedinělé akce, kdy to Bale odcentroval a přesně našel spoluhráče. Všichni jsme cítili, že to byla škoda, protože na remízu jsme určitě měli, možná i na vítězství.

Zápasy

21.
pátek
ledna
Chimki Moskva VS Baník
Přátelská utkání
30.
neděle
ledna
14:00
Slavia VS Baník
Přátelská utkání

Další články

77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský