so 16.4.2016
A-tým

Patriot je zpět. Vengřinek pomohl k obratu

Na tolik radosti baníkovská kabina poslední dobou nebyla zvyklá. Podruhé během týdne v ní duněl vítězný pokřik a pocity euforie neskrýval ani odchovanec Tomáš Vengřinek, který se podílel na vítězné brance.

"Byla to nacvičená standardní situace, kdy mi Hrubas (Robert Hrubý) ukázal, abych šel na první tyč. Já jeho centr líznul a od Bednáře se míč odrazil do branky. Pak už si pamatuju jen to, že jsme všichni běželi pod náš kotel k fanouškům," smál se třiadvacetiletý Vengřinek, který přišel na hřiště v 75. minutě místo lehce zraněného kapitána Holzera.

Není vám líto, že jste přišel o druhý ligový gól v kariéře?

Hlavní je, že vezeme domů tři body. Máme fakt velkou radost, protože se nám podařilo vyhrát podruhé v řadě. Otočili jsme zápas z 0:1, dohrávali v desíti. Je třeba taky vyzdvihnout výkon Vojty Šroma v brance, protože nás v závěru podržel. Jeho zákrok v poslední minutě byl skvělý.

První poločas vám ale moc nevyšel.

Příbram přitom hrála to, co jsme od ní čekali. Nakopávali hodně míčů na Bednáře, který je rozděloval do stran spoluhráčům. My jsme v prvním poločase nehráli moc dobře směrem dopředu. Ale bezbrankový stav nebyl špatný.

Pak jste ale v úvodu druhého poločasu inkasovali.

Tam jsme si nepohlídali jednu situace a domácí celek šel do vedení. Nás to pak ale všechno nějak nabudilo. I to vyloučení! Po něm se mi fakt zdálo, že jsme se ještě více semkli a o body ještě více bojovali. Hodně nám pomohli i naši fanoušci, kteří nás celý zápas neúnavně povzbuzovali. A to i v tom lijáku, který se nad stadionem ve druhém poločase přehnal.

Ovlivnil déšť zápas?

Daleko více to klouzalo, ale my jsme vyhráli a tak bych to neřešil. Spíše to sedělo více domácím, protože my chceme hrát hodně po zemi, což na tom terénu moc nešlo.

V závěru Příbram vyrovnala, ale sudí branku neuznal kvůli ofsajdu. V nastavení podržel tým gólman Šrom. Jak je důležité, že tým zvládl těsně vedení udržet?

Strašně moc. Tu první situaci jsem vůbec neviděl, hleděl jsem si jen svého hráče, kterého jsem měl osobně strážit. U té poslední šance jsem už říkal, že Vojta Šrom ukázal skvělý zákrok. Pro naší psychiku je tenhle výsledek strašně důležitý a vidíte, jakou z něj máme všichni radost.

Berete tyhle zápasy už jako přípravu na druhou ligu?

Škoda, že ty dvě výhry v řadě přišly tak pozdě. Ale musíme to brát tak, jak to je. Pro mladé kluky to je strašná škola a věřím, že tyhle zkušenosti v příští sezoně prodáme.

Vy jste nastoupil na jaře vůbec poprvé. Proč?

V závěru přípravy jsem se zranil a zároveň se mi nepovedl přípravný zápas s Trnavou. Musel jsem se pak dát zdravotně do pořádku a čekat na šanci. Ta přišla nyní. A jsem rád, že jsem i já trošku přispěl k tomu, že máme tři body.