po 10.6.2019
Aktuální zprávy

Patnáctka vyhlíží finále se Spartou

Na cestě k velkému úspěchu jim chybí učinit poslední krok. Ten nejdůležitější. Patnáctileté fotbalisty Baníku Ostrava dělí jediné vítězství od zisku mistrovského titulu. Ve středu v 10.15 rozehrají ve Frýdku-Místku finálový duel žákovské ligy kategorie U15 proti Spartě. Vítěz bere vše a stane se českým mistrem!

Moravskoslezskou žákovskou ligu naprosto ovládli. Baníkovská patnáctka svou soutěž vyhrála s dvaadvacetibodovým náskokem před druhou Sigmou Olomouc.  Z třiatřiceti utkání jich vyhrála devětadvacet, jen jednou prohrála. A triumfem v soutěži si vybojovala právo hrát finále proti vítězi České ligy žáků U15. Ta byla mnohem vyrovnanější. A skončila téměř nerozhodně. Se shodným počtem bodů se na prvních dvou místech seřadily Slavia a Sparta. Slavia měla k dobru i lepší skóre, jenže o vítězi při rovnosti bodů rozhodl vzájemný zápas. A ten měla lepší Sparta. A tak se právě ona stala finálovým soupeřem Baníku Ostrava.

"Bude to samozřejmě velice těžký zápas. S týmem Sparty jsme se v posledních dvou letech několikrát střetli a většinu těch utkání jsme vyhráli. Ale to před středečním utkáním vůbec nic neznamená. Byly to vždy velmi vyrovnané zápasy," řekl Milan Chalupa, jeden z členů trenérského dua Chalupa-Žemlík. 

Baníkovská patnáctka, která v loňském finále, tehdy ještě jako tým U14, podlehla pražské Slavii, chce tentokrát urvat finále pro sebe. "Cílem je titul," odmítl Milan Chalupa, že úspěchem v MSŽL by měla patnáctka splněno a případný titul by byl jen něčím navíc. Ne. "To by byl alibistický cíl. My nemůžeme toužit po ničem jiném než po titulu," uvedl Milan Chalupa, jehož celek toho v sezoně, která právě vrcholí, zažil dost. Namátkou stačí vzpomenout na mnichovské utkání s Bayernem (3:3), výhru 3:1 nad Dynamem Kyjev U16, nebo vítězství v Turnaji čtyř zemí, v němž Baník U15 zdolal i Liverpool F.C. "To všechno byly krásné úspěchy, na ty ale musí kluci v této chvíli zapomenout, pokud chtějí uspět. Očekávám vyrovnaný zápas. A věřím v dobrý konec pro Baník," dodal Milan Chalupa.

Středeční duel má výkop v 10.15 hod a hraje se na hřišti MFK Frýdek-Místek.

5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
8
Jaroslav
Harušťák
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný