čt 20.12.2018
Tisková zpráva

Otevření Regionální akademie FAČR na Bazalech je blíž

Důležitý krok v cestě za otevřením Regionální fotbalové akademie FAČR v Ostravě učinili zástupci statutárního města Ostrava, FC Baník Ostrava, městského obvodu Slezská Ostrava, FAČR a společnosti Vítkovice aréna, a.s. Na společné schůzce se zástupci všech těchto organizací dohodli na krocích, které je potřeba udělat pro to, aby se akademie od začátku nového školního roku zdárně rozběhla.

„Klíčové je nyní vyčíslení nákladů na vybudování učeben pro hráče na ZŠ Bohumínská a nákladů na pronájem SC Bazaly Nadačním fondem Regionální fotbalové akademie v Moravskoslezské kraji, který činnost Regionální fotbalové akademie FAČR realizuje, stejně jako v jiných krajích,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. Dodal, že projekt Regionální fotbalové akademie FAČR, která by se měla usídlit na zrekonstruovaném areálu na Bazalech, bude mimořádně prospěšný nejen pro Baník, ale pro celý Moravskoslezský kraj.

Moravskoslezský kraj mívá pravidelně nejvyšší nebo jedno z nejvyšších zastoupení klubů v profesionálních fotbalových soutěžích. Pokud nechtějí být kluby závislé na hráčích z Prahy či jiných regionů, pak je důležité, aby zde fungoval systém práce s talentovanou mládeží, které je v kraji dostatek. Vždyť jen ve věkové kategorii žáků U13, která je předstupněm kategorií v Regionální fotbalové akademii FAČR, je v kraji přibližně 1500 dětí.

Tato fakta jsou zároveň důvodem, proč nejen Baník Ostrava, ale celý Moravskoslezský kraj věří, že se potřebné finanční prostředky pro rozběhnutí celorepublikově úspěšného projektu najdou.

„Projekt by měl být financován tak jako v ostatních krajských městech, kde již funguje. To znamená kofinancováním kraje, statutárního města a FAČR,“ uvedl Michal Bělák.

Jak z uvedeného vyplývá, spuštění projektu Regionální akademie FAČR v Ostravě je úzce spojeno s otevřením zrekonstruovaného areálu na Bazalech. Ten bude domovem akademie, společně s ní jej bude využívat také FC Baník Ostrava , ale také veřejnost, což ocenil Roman Goryczka, místostarosta městského obvodu Slezská Ostrava. "Jsem za realizaci projektu na Bazalech nesmírně rád, protože areál budou moci využívat obyvatelé našeho obvodu i školy. Při nízké občanské vybavenosti našeho obvodu je chystané otevření Bazalů velmi důležitým mezníkem pro naši veřejnost," uvedl Roman Goryczka.

24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
7
Ondřej
Chvěja
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
66
Denis
Granečný