pá 6.11.2020
A-tým

Ondřej Smetana: Spoléhám na kvalitu hráčů

Do utkání v Příbrami nastoupí Baník pod taktovkou Ondřeje Smetany. Trenér třetiligového B-týmu Baníku zaskočí za indisponovaného Luboše Kozla i za jeho asistenta Ivana Kopeckého, u něhož prokázal přítomnost covidu až páteční výsledek čtvrtečního testu. Ondřej Smetana bude mít v Příbrami k ruce svého asistenta z B-týmu Iva Staše.

Co znamená pro mužstvo absence trenérů Luboše Kozla a Ivana Kopeckého?

Doufám, že to pro mužstvo mnoho neznamená. Myslím si, že hráči mají od trenérů jasné instrukce, jak se na hřišti chovat a jaký bude způsob hry. Pokud jde o mě, je to jednoduché. Udělat hráčům maximální servis tak, aby zápas dopadl úspěšně.

Jak těžký zápas Baník v Příbrami podle vás čeká?

Těžký. Příbram potřebuje bodovat stejně jako my. Každý ligový zápas je těžký.

V jak intenzivním kontaktu s trenérem Lubošem Kozlem jste a jak bude kontakt probíhat těsně před utkáním a v jeho průběhu?

S trenérem jsem teď víc v kontaktu, protože situace se změnila po čtvrtečních testech, kdy se ukázalo, že mimo bude i asistent Kopecký. Vše je samozřejmě v režii trenéra Luboše Kozla, který své myšlenky a záměry, které se týkají zápasu, přenáší na mužstvo skrz mě. Jak budeme v kontaktu během utkání, to budeme teprve řešit, na to je v této chvíli ještě dost času.

Kromě trenérů budou Baníku chybět i někteří zdravotně indisponovaní hráči. Spoléháte i na to, že v těžké situaci se tým obvykle více semkne?

Nechci říkat, že spoléhám na to, že situace mužstvo semkne. Chci spoléhat na kvality týmu a jeho hráčů. A trenérů, kteří do týmu dostávají nějaký svůj rukopis. O tohle se chceme opřít především.

Jak těžké je v současné situaci dát dohromady sestavu pro zápas v Příbrami?

V tréninku nás dnes bylo dvacet a dva gólmani. Situace není úplně jednoduchá, někteří hráči chybí. Ale pořád máme na výběr, což je za mě pořád luxus a žádné problémy při tvorbě sestavy nemáme.

33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
8
Jaroslav
Harušťák
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč