st 27.10.2021
A-tým

Ondřej Smetana: Doplatili jsme na nedůslednost

Zlamání s pohárové porážky s Hradcem Králové bylo v kabině Baníku po utkání znát. A také ve tváři trenéra Ondřeje Smetany, který se krátce po utkání nad jeho průběhem zamýšlel.

Utkání se Baníku nepovedlo. Proč?

Zápas jsme chtěli zvládnout. Chtěli jsme postoupit, ale špatným bráněním a laxností jsme si to celé zkomplikovali. Soupeři jsme nechali dostatek prostoru, aby se dostal do vedení, to si nesmíme dovolit. Je zbytečné se bavit o tom, že jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili. Špatně jsme ty situace bránili a soupeř nás z toho maximálně potrestal.

Překvapilo vás, že soupeř vám příliš prostoru naopak neposkytl?

Soupeř dobře dostupoval, v té stoperské trojici byl kompaktní. To jsme ale věděli. Na to jsme se připravovali, že se tam budeme muset dostat přes halvbeky. Těch situací jsme si vytvořili dost, ale nebyli jsme produktivní. Z to musíme vytěžit víc než jeden gól. Jestliže jsme takto nedůslední v defenzivě, potřebujeme góly. Dnes bohužel nepřišly.

Po vyrovnání na 1:1 měl Baník dost šancí na to, aby zápas otočil na svou stranu…

To nebylo jen po tom vyrovnávacím gólu. Těch šancí jsme měli víc, i když soupeř dobře bránil, podal běžecký výkon a dobře dostupoval, takže jsme neměli moc času, i přesto jsme tam byli schopni se dostat a měli jsme z toho vytěžit víc. Teď si musíme vyhodnotit, jestli to bylo naší nepřesností, nebo podceněním, nedůsledností. My jsme tým, který se nesmí dovolit být takto nedůsledný v defenzivě, ani při zakončování.

Bylo složení stoperské dvojice jakýmsi testem před zápasem se Spartou, do něhož nemůže nastoupit David Lischka?

Ano, je to tak. David je navíc nemocný, takže jsme ani jiné východisko neměli.

Čím to, že do utkání nastoupil v základní sestavě Dyjan Carlos de Azevedo, když v zápise byl uveden Roman Potočný?

Roman se při rozcvičce zranil. Fyzioterapeuti a maséři ho dali dohromady natolik, že na závěr zápasu k dispozici být mohl, ale základní sestavu jsme změnit museli.

Neznervózňuje vás před utkáním se Spartou nízká produktivita z posledních dvou utkání?

Jedním z atributů hry je počet vypracovaných šancí. My jsme jich dneska měli dost. V tom jsme úspěšní byli. Druhá věc je, že jsme je neproměnili. To se ale může stát, já za to na hráče zvyšovat hlas nechci, nechci je dostávat pod tlak. Věřím, že když si ty šance budeme vypracovávat dál, pravděpodobně je proměňovat budeme. Věřím, že to přijde už proti Spartě.

Na rozdíl od předchozích pohárových zápasů jste postavil sestavu z hráčů, kteří jsou jistě adepty pro základ do ligových zápasů, nyní tedy do utkání se Spartou. Nezvažoval jste, že to promícháte?

Nezvažoval. Tím, že jsme nehráli utkání v Karviné, museli jsme ty hráče dostat zpět do tempa. Nastoupit proti Spartě po čtrnáctidenní pauze by nebylo ideální. I ta desetidenní pauza byla na naší hře trochu znát.

Zápasy

25.
sobota
června
Baník VS Otrokovice
Přátelská utkání
29.
středa
června
17:00
Baník VS Zlín
Přátelská utkání

Další články

0
Daniel
Tetour
0
Gigli
Ndefe
0
Jaroslav
Svozil
0
Muhammed
Sanneh
0
Ladislav
Almási
0
Jakub
Pokorný
0
Jan
Laštůvka
0
Filip
Kaloč
0
David
Lischka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Klíma
0
Jan
Juroška
0
Martin
Chlumecký
0
Petr
Jaroň
0
David
Buchta
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Fleišman
0
Jiří
Boula
0
Lukáš
Budínský