st 18.11.2020
Aktuální zprávy

Ondřej Šašinka a spol. postoupili na EURO

Česká jednadvacítka postoupila na finálový turnaj mistrovství Evropy. Na závěrečný turnaj ve Slovinsku a Maďarsku se tak teoreticky může těšit i útočník Ondřej Šašinka, který se v uplynulém kvalifikačním cyklu spolupodílel na prvenství „lvíčat“ ve své skupině dvěma góly.

Češi už neměli postup na šampionát ve své moci. Ale poté, co splnili základní předpoklad a vyhráli v Řecku, jim pomohli právě Řekové, kteří v posledním klání v úterý porazili přímého konkurenta Čechů Skotsko 1:0.

„Věřil jsem, že Skotsko může v Řecku ztratit, že Řecko doma dvakrát po sobě neprohraje. Fandili jsme na dálku a vyšlo to. Je to velký úspěch,“ usmál se Ondřej Šašinka.

Účast na EURU jednadvacítek by pro něj měla být vrcholem jeho mládežnické kariéry, v národních týmech je od svých patnácti let a s devatenáctkou na ME v Gruzii v roce 2017 vybojoval bronz.

„Je to ještě daleko, stát se může za půl roku ledacos, samozřejmě bych si tam ale rád zahrál. Mistrovství Evropy jednadvacítek je, když nepočítám áčko, opravdu nejvíc, co můžete na mládežnické úrovni dosáhnout. Věřím, že tenhle tým tam není bez šancí,“ prohlásil útočník Baníku.

Česká jednadvacítka se zúčastní mistrovství Evropy po čtyřech letech. Baník měl naposledy svého hráče – gólmana Jiřího Pavlenku - na šampionátu v roce 2015 v České republice. O čtyři roky dříve startoval na EURU U21 v Dánsku jako hráč Baníku Radim Řezník.

2
Marek
Havran
66
Matúš
Rusnák
77
Ladislav
Almási
25
Dennis
Owusu
24
Martin
Hrubý
15
Václav
Jurečka
12
Abdallah
Gning
95
Daniel
Holzer
29
Jakub
Pira
5
Jiří
Boula
80
Ondřej
Kričfaluši
6
Karel
Pojezný
1
Viktor
Budinský
11
David
Látal
23
Martin
Jedlička
17
Michal
Frydrych
18
David
Planka
37
Matěj
Chaluš
26
Lauri
Laine
10
Srdjan
Plavšić
20
Pablo
Ortiz
9
David
Buchta
19
Filip
Šancl
3
Hamidou
Kante
21
Michal
Kohút
99
Vlasiy
Sinyavskiy
28
Filip
Kubala
55
Artur
Musák