po 27.8.2018
Juniorka aktuality

Ondřej Chvěja: Tak rychlý hattrick jsem ještě nedal

Řadě fanoušků to jistě neuniklo. Ondřej Chvěja dal v nedělním utkání juniorky proti Třinci čtyři góly. Dokonce za úvodních sedmnáct minut stihl nastřílet čistý hattrick. „Takový zápas člověk hraje jednou za čas,“ usmál se odchovanec Baníku, který navíc už v minulém kole ve Zlíně jako střídající hráč skóroval dvakrát a během týdne si tak připsal šest přesných tref v juniorské lize.

Po utkání s Třincem se nabízí otázka: dal jste vůbec někdy v soutěžním utkání čtyři góly?

Ale jo. Mohlo to být někdy v mladším dorostu, přesně si nepamatuju. Mezi muži samozřejmě ne. V těch vyšších kategoriích už to tak běžné není. Tak rychlý hattrick se mi ale ještě nepodařil nikdy, to vím určitě. S trochou štěstí těch gólů mohlo být v neděli i více. Ještě jsem trefil břevno a měl další dvě šance, které jsem nedal, takže ještě je rozhodně na čem pracovat a co zlepšovat. 

Výsledek 7:0 hovoří výmluvně. Byl takový i zápas?

Myslím si, že ano. Opravdu jsme je přejeli. Od začátku jsme na ně vletěli a pomohly nám standardní situace. Sám jsem z nich dal dva góly. Stál jsem na správném místě, dvakrát jsme dorážel balon. Po čtvrthodině to bylo 3:0 a bylo rozhodnuto. Celý mančaft odehrál výborné utkání, sedlo nám to. Musíme v tom pokračovat a potvrdit výkon i v dalších zápasech.

Dvakrát jste skóroval už v minulém kole proti Zlínu. Kde se to vzalo v hráči, který hrává na pozici defenzivního záložníka?

Právě že v juniorce jsem v posledních zápasech pozici defenzívního záložníka opustil. Trenér mě začal od Zlína stavět do útoku anebo pod hrot. Je jasné, že tam se dostáváte do koncovky daleko častěji, pohybujete se mnohem více ve vápně soupeře.

Poslední dobou jste přitom kvůli zranění nenastupoval. Čekal jste, že se tak rychle dostanete do formy?

Dva týdny jsem nehrál, měl jsem natažený sval. V podstatě jsem měl jeden pořádný trénink před utkáním se Zlínem. Tam jsem jel jako náhradník, ale trenér mě o poločase poslal na hřiště a mi se povedlo dát hned dva góly.

Vypadá to, že na přesun z defenzivního štítu do útoku jste si ale zvykl rychle.

Vypadá to tak podle těch gólů. Ale určitě to nepřeceňuju, byly to jen dva zápasy. Je to samozřejmě jiný styl hry. Snažím se předvídat, kde by se balon mohl v šestnáctce dostat, odrazit, a teď mi to vycházelo. Ale uvidíme v dalších utkáních. Hlavně, ať nám to jde jako mužstvu.

19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
20
Jakub
Pokorný
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
33
Eldar
Šehić
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
3
Muhammed
Sanneh
1
Martin
Hrubý
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Martin
Chlumecký