čt 20.8.2020
Aktuální zprávy

Novým sportovním ředitelem je Alois Grussmann

Alois Grussmann byl oficiálně jmenován novým sportovním ředitelem Baníku. Pětapadesátiletý funkcionář na svou pozici nastoupí 1. září po Marku Jankulovském, který v červenci na vlastní žádost tento manažerský post opustil.

Bývalý fotbalový reprezentant pracoval v několika posledních sezonách pro Slezský FC Opava, který dokázal vytáhnout z MSFL až do FORTUNA:LIGY.

„Od momentu, kdy v roli sportovního ředitele skončil Marek, pro nás byl Alois Grussmann volbou číslo jedna. V Opavě za ním zůstala velká spousta kvalitní práce. Těší nás, že zájem byl oboustranný a že jsme dokázali najít společnou řeč s ním i s Opavou. A v neposlední řadě samozřejmě věřím, že společně dokážeme Baník zase posunout o krok dopředu,“ prohlásil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Alois Grussmann už v hráčské kariéře Baníkem třikrát prošel. Nejprve v žákovském a dorosteneckém věku, poté v sezoně 1984/85 a na Bazalech strávil několik měsíců rovněž po návratu z angažmá ve španělském Betisu Sevilla na podzim 1992. Nejvýraznější část své fotbalové kariéry ovšem strávil ve Vítkovicích a Opavě.

„V Opavě jsem opravdu nechal kus života, myslím, že jsme tam společně udělali kus poctivé práce, ale už jsem cítil, že teď po těch necelých sedmi letech potřebuji změnu i nový impuls. Baník je pro mě nová výzva. Má ambiciozního majitele, který klub vrací zpátky do popředí české ligy, má vysoké ambice, díky finančnímu zázemí a stabilitě je tu prostor pro koncepční práci. Vážím si možnosti, že u toho můžu být, a na novou práci se těším,“ řekl Alois Grussmann.

9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
18
Tomáš
Zajíc
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka