čt 20.8.2020
Aktuální zprávy

Novým sportovním ředitelem je Alois Grussmann

Alois Grussmann byl oficiálně jmenován novým sportovním ředitelem Baníku. Pětapadesátiletý funkcionář na svou pozici nastoupí 1. září po Marku Jankulovském, který v červenci na vlastní žádost tento manažerský post opustil.

Bývalý fotbalový reprezentant pracoval v několika posledních sezonách pro Slezský FC Opava, který dokázal vytáhnout z MSFL až do FORTUNA:LIGY.

„Od momentu, kdy v roli sportovního ředitele skončil Marek, pro nás byl Alois Grussmann volbou číslo jedna. V Opavě za ním zůstala velká spousta kvalitní práce. Těší nás, že zájem byl oboustranný a že jsme dokázali najít společnou řeč s ním i s Opavou. A v neposlední řadě samozřejmě věřím, že společně dokážeme Baník zase posunout o krok dopředu,“ prohlásil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Alois Grussmann už v hráčské kariéře Baníkem třikrát prošel. Nejprve v žákovském a dorosteneckém věku, poté v sezoně 1984/85 a na Bazalech strávil několik měsíců rovněž po návratu z angažmá ve španělském Betisu Sevilla na podzim 1992. Nejvýraznější část své fotbalové kariéry ovšem strávil ve Vítkovicích a Opavě.

„V Opavě jsem opravdu nechal kus života, myslím, že jsme tam společně udělali kus poctivé práce, ale už jsem cítil, že teď po těch necelých sedmi letech potřebuji změnu i nový impuls. Baník je pro mě nová výzva. Má ambiciozního majitele, který klub vrací zpátky do popředí české ligy, má vysoké ambice, díky finančnímu zázemí a stabilitě je tu prostor pro koncepční práci. Vážím si možnosti, že u toho můžu být, a na novou práci se těším,“ řekl Alois Grussmann.

10
Matěj
Šín
37
Matěj
Chaluš
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
31
Alexander
Munksgaard
41
Mikuláš
Kubný
24
Jan
Juroška
66
Matúš
Rusnák
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo
6
Michal
Fukala
95
Daniel
Holzer
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
33
Erik
Prekop
19
David
Lischka
28
Filip
Kubala
30
Dominik
Holec