čt 30.1.2025
A-tým

Nová tvář z Lamie: Georgios Kornezos

Dva dny do startu ligového jara a Baník hlásí ještě jednu posilu! Na Bazaly přestupuje z klubu PAS Lamia řecký stoper Georgios Kornezos, který s Baníkem uzavřel smlouvu do konce roku 2026 s opcí.

Šestadvacetiletý obránce je odchovancem slavného Olympiakosu Pireus, posléze hrával i za další tamní velkloklub AEK Atény a poslední dva roky oblékal dres Lamie. Právě z ní ho Baník získal. S klubem se však musel dohodnout na odstupném, protože hráč byl v Lamii pod platným kontraktem.

„Po odchodu Uchenny jsme se po stoperovi ohlíželi. Vytipovaných jmen jsme měli více, ale když jsme si postupně zvažovali všechny aspekty, vycházel nám nejlépe Georgios a postupně jsme se tedy zaměřili na něj. Má výšku, rychlost, hru hlavou, měli jsme ho nasledovaného. Určitě bude potřebovat nějaký čas, aby si tady trochu zvykl, protože je to jeho první angažmá mimo Řecko, ale věřím, že do týmu zapadne, zapracuje se a pomůže nám,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Řek už si s Baníkem ve čtvrtek ráno poprvé zatrénoval a vedení klubu se snaží dotáhnout všechny administrativní záležitosti spojené s mezinárodním transferem.

3
Hamidou
Kante
95
Daniel
Holzer
2
Marek
Havran
29
Jakub
Pira
55
Artur
Musák
99
Vlasiy
Sinyavskiy
18
David
Planka
11
David
Látal
6
Karel
Pojezný
20
Pablo
Ortiz
12
Abdallah
Gning
5
Jiří
Boula
80
Ondřej
Kričfaluši
66
Matúš
Rusnák
37
Matěj
Chaluš
17
Michal
Frydrych
15
Václav
Jurečka
26
Lauri
Laine
77
Ladislav
Almási
1
Viktor
Budinský
19
Filip
Šancl
9
David
Buchta
21
Michal
Kohút
23
Martin
Jedlička
28
Filip
Kubala
10
Srdjan
Plavšić
24
Martin
Hrubý
25
Dennis
Owusu