st 29.9.2021
Aktuální zprávy

Nominace: premiéry pro Almásiho a Smékala

V říjnovém reprezentačním cyklu dojde i na dvě premiéry. Poprvé byli do národních týmů z Baníku přizváni útočníci Ladislav Almási a Daniel Smékal.

Dvaadvacetiletý Ladislav Almási v aktuální sezoně FORTUNA:LIGY čtyřikrát skóroval, a tak z pozice náhradníka byl nyní už povolán rovnou do kádru slovenské reprezentace, která příští týden absolvuje kvalifikační zápasy s Chorvatskem a Ruskem.

Úplně poprvé nakoukne do národního týmu Daniel Smékal, kterému se střelecky vede v dresu juniorky a dvakrát už se prosadil i v pohárových utkáních v dresu áčka. Devatenáctiletý útočník si řekl o pozvání do výběru do 20 let, který sehraje příští týden přípravné zápasy s Rumunskem a Anglií. Náhradníky jsou Petr Jaroň a Jaroslav Harušťák.

Filip Kaloč je už naopak zkušeným reprezentantem a ani tentokrát neschází ve výběru české jednadvacítky, která v kvalifikaci ME hraje dvojzápas proti Kosovu.

S osmnáctkou letí na turnaj do chorvatského Medulinu další tři hráči Baníku: brankář Martin Hrubý, záložník Matěj Šín a útočník Daniel Śmiga. Češi se utkají s domácí reprezentací, Dánskem a Belgií. Náhradníky jsou Karel Michlík a Denis Látal.


Nominace hráčů Baníku:

Slovensko A: Ladislav Almási

U21: Filip Kaloč

U20: Daniel Smékal

U18: Martin Hrubý, Matěj Šín, Daniel Śmiga

7
Šimon
Falta
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
50
Ubong
Ekpai
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
14
Petr
Jaroň
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
39
Dominik
Janošek
5
Jiří
Boula
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
4
Martin
Chlumecký