FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Na trénink Baníku dohlížela americká specialistka

16.01.2019 | Redakce

Speciální odborný dohled měli fotbalisté Baníku při svém středečním dopoledním silovém tréninku. Na způsob, jakým baníkovci nabírali sílu, osobně dohlížela paní Nicole Rodriguezová. Kondiční specialistka z USA, zástupkyně organizace EXOS, jejímž prezidentem je věhlasný kondiční specialista Mark Verstegen, bývalý kondiční trenér německého národního týmu. Baník je prvním z českých klubů, který paní Rodriguezová na začátku svého působení ve střední Evropě navštívila.

„Jsem velice rád, že paní Rodriguezová Baník navštívila a že se rodí počátek velmi zajímavé spolupráce,“ řekl Michal Hrubý, kondiční trenér FC Baník Ostrava. On to byl, kdo s americkou specialistkou navázal kontakt a do Ostravy ji přivedl. „EXOS je světová organizace, která se zabývá kondiční přípravou světových sportovců. Paní Rodriguezová je pro nejbližší roky její zástupkyní pro střední Evropu,“ dovysvětlil Michal Hrubý s tím, že kromě samotné účasti Nicole Rodriguezové na tréninku Baníku se rodí i spolupráci na bázi školení trenérů.

„Jsem rád, že paní Rodriguezová ocenila přístup našich hráčů k tréninku. A také to, že se v nově se rodícím zázemí na Vistě máme možnost připravovat na speciálních posilovacích strojích na pneumatický odpor. Jsou to stroje, na jakých se připravují například hráči v AS Řím, Bayernu Mnichov a dalších světových klubech a jakými zatím v Česku, ale například ani na Slovensku žádný klub nedisponuje,“ dodal Michal Hrubý.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
Solaris Bus
FORTUNA
×
Dnes v 15:00 | A-tým
AC Sparta Praha
FC Baník Ostrava