po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný
8
Srdjan
Plavšić
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
18
Robert
Mišković
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási