po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

18
David
Planka
1
Viktor
Budinský
37
Matěj
Chaluš
4
Christ
Tiéhi
6
Karel
Pojezný
11
David
Látal
20
Srdjan
Plavšić
80
Ondřej
Kričfaluši
9
David
Buchta
22
Tomáš
Zlatohlávek
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
77
Ladislav
Almási
15
Patrick
Kpozo
25
Dennis
Owusu
8
Christian
Frýdek
95
Daniel
Holzer
2
Marek
Havran
44
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
30
Dominik
Holec
31
Alexander
Munksgaard
28
Filip
Kubala
41
Mikuláš
Kubný
29
Jakub
Pira
21
Michal
Kohút
55
Artur
Musák
66
Matúš
Rusnák