po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

7
Šimon
Falta
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
50
Ubong
Ekpai
24
Jan
Juroška
4
Martin
Chlumecký
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
39
Dominik
Janošek
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula