st 21.6.2023
A-tým

Muhamed Tijani přestoupil do Slavie

Útočník Muhamed Tijani přestoupil do Slavie. Kluby se dnes definitivně dohodly na podmínkách transferu.

Dvaadvacetiletý Nigerijec odchází z Bazalů takřka po pěti letech, kdy ho Baník přivedl jako neznámého dorostence z nigerijského klubu 36 Lion FC. 

„Dalo se čekat, že po jeho jarním střeleckém boomu o něj začne být zájem. Baník není v situaci, kdy by byl nucen prodávat hráče, ale tady byly nabízené podmínky pro klub natolik zajímavé, že jsme se tím začali seriózně zaobírat a zvažovali jsme všechna pro a proti. Nakonec jsme svolili k přestupu, a to i proto, že kromě velice zajímavé finanční stránky věříme, že jsme schopni Tijiho plnohodnotně nahradit. Jak Laco Almási, tak Jirka Klíma už v Baníku prokázali, že góly dávat umí. Navíc věříme, že nám ve střelecké potenci pomohou i hráči, jejichž příchody se finalizují,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Muhamed Tijani za Baník odehrál 43 ligových utkání a vstřelil v nich 12 gólů. „Baníku hrozně děkuju za to, že mi dal šanci a věřil mi. Kvůli tomu zůstane v mém srdci. Děkuju lidem z klubu a samozřejmě i všem fanouškům za to, jak nás podporovali po celou dobu,“ řekl Muhamed Tijani při odchodu z Ostravy.

11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
70
David
Fadairo
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
37
Matej
Madleňák
32
Paixao da Silva
Ewerton
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács
1
Martin
Hrubý
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási