út 21.5.2024
Aktuální zprávy

Mladí baníkovci uspěli na prestižních turnajích

Dva skvělé výsledky zaznamenali v průběhu uplynulého víkendu mladí fotbalisté Baníku, reprezentanti baníkovské akademie. Přípravka kategorie U10 si zcela podmanila prestižní Planeo cup, jenž je považován za neoficiální mistrovství republiky mládežnických kategorií. Šestnáctka Baníku skončila třetí na výborně obsazeném Memoriálu Petra Dubovského v Bratislavě.

Famózní spanilou jízdu předvedli fotbalisté kategorie U10 v Kroměříži, kde se základní a pak i finálová, tzv Zlatá skupina této kategorie Planeo cupu hrála. Baníkovci vyhráli všechny zápasy, a to s velkým přehledem. Porazili i Spartu (6:0), která skončila v celkovém pořadí druhá, nebo Zbrojovku Brno (6:3), bronzový celek letošního Planeo Cupu. A se stejným přehledem porazily naděje Baníku i zbylých pět soupeřů Zlaté skupiny, když si předtím zcela suverénně počínali i ve skupině základní. Není divu, že z řad baníkovců vyšel i nejlepší střelec turnaje, kterým se stal Otakar Kulhánek.

Vynikajícím úspěchem baníkovské mládeže je také třetí místo z Memoriálu Petra Dubovského, který na silně obsazeném turnaji v Bratislavě vybojovala baníkovská šestnáctka, ačkoliv do slovenské metropole odcestovala bez čtveřice reprezentantů.

V celkovém pořadí memoriálu se před Baník dostal pouze vítězný Górnik Zabrze a stříbrný Sturm Graz, za sebou nechali baníkovci domácí Slovan Bratislava, maďarský Illés Akadémia a Vojvodinu Novi Sad. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen baníkovec František Hruška!

„V obou případech se jedná o skvělý úspěch a perfektní reprezentaci klubu,“ uvedl Radim Kovář, šéftrenér Akademie FCB. „Gratulujeme jak k výsledku, tak i k předvedené hře, kterou se prezentovaly baníkovské týmy na obou turnajích,“ dodal Radim Kovář.

11
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
0
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković