FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku

10.01.2018 | Redakce

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku. Pětadvacetiletý defenzivní záložník přestoupil do klubu z Bohemians 1905 a na Bazalech dnes signoval smlouvu na dva a půl roku. S týmem už se zapojil do přípravy a odehrál i dopolední zápas proti Valašskému Meziříčí.

Fanouškům jeho jméno může znít povědomě. Milan Jirásek už v Baníku působil pár měsíců na jaře 2015 na hostování ze Sparty, ale nyní se po dvou a půl letech vrací už na regulérní přestup jako bývalý hráč Bohemians 1905, za které po odchodu z Ostravy nastupoval.

„Milan Jirásek zvýší naši variabilitu na pozici středního záložníka. Umí ho stejně dobře zahrát na defenzivním jako na ofenzivním postu, navíc je to levák a má velmi dobrou kopací techniku,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Chrudimi to jako dorostenec zkoušel v Interu Milán. Ač trénoval v áčku i s největšími hvězdami Ibrahimovičem nebo Sneijderem, jediný soutěžní zápas si v Itálii zahrál na hostování v Sassuolu. Pak působil ve Spartě, Senici, Teplicích a deset startů si připsal na jaře 2015 i za Baník. Za uplynulých dva a půl roku za „Klokany“ nastoupil k 50 prvoligovým zápasům a vstřelil 3 branky.

„Mi se v Ostravě líbilo už při mém prvním angažmá, ale klub jako takový dneska funguje úplně jinak, má silného majitele a směřuje úplně jiným směrem. Když se mi Baník ozval, vůbec jsem neváhal. Navíc tu je skvělá podpora fanoušků. Věřím, že jaro zvládneme,“ řekl Milan Jirásek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA