st 3.8.2022
Juniorka aktuality

Milan Chalupa: Tým je zdravý a pracovitý

Spousta změn, času málo. Trenér juniorky Baníku Milan Chalupa přesto věří, že jeho svěřenci jsou na nadcházející ročník MSFL dobře připraveni.

Každé léto je to podobné - tým se po řadě změn dává dohromady téměř od nuly.

Z jarního kádru zamířili čtyři hráči do druhé ligy: brankář Lumír Číž do Opavy, Samuel Kulig a Jarmil Blahuta do Prostějova a Sebastian Boháč hostuje v Karviné. 

V týmu skončili David Stojičevič a Marek Kostka, aktivní kariéru musel ze zdravotních důvodů přerušit Matěj Šín. Velkou část přípravy pak s áčkem absolvovali Roman Zálešák, Jan Fulnek a Marek Jaroň.

Do týmu se z dorostu posunuli Josef Bystřičan, Jan Jelen, Lukáš Kollek, Maxim Obuch, Martin Temel a Rostislav Chylek, z hostování ve Frýdku-Místku se pak vrátili Timofej Barkov a Dominik Konečný a do Baníku přišel i nigerijský útočník Stanley Chukwudi.

„Kádr se hodně obměnil, omladil, asi ho budeme mít nejmladší v soutěži. Ale na to jsme zvyklí. Vzhledem k tomu, že ho během sezony doplňují i kluci z áčka, nikdy ta sehranost nebude na takové úrovni jako třeba u Kroměříže, která má tým několik let pohromadě. Fungujeme spíše na základě principů hry než automatismů,“ řekl trenér Milan Chalupa.

Hlavním posláním béčka je tradičně přechod hráčů z dorostu do mužské kategorie. Tak jako se to v minulé sezoně povedlo u Petra Jaroně a Daniela Smékala.

„Samozřejmě ale chceme vyhrávat! Uvidíme, jak se nám povede chytnout začátek. Pro některé kluky to bude nové, ale věřím, že když chytneme úvod, můžeme pokračovat ve výsledcích a výkonech z minulé sezony, kdy jsme skončili čtvrtí. Tým je zdravý, pracovitý, charakterní, to je základ, abychom uspěli,“ řekl Milan Chalupa.

Béčko zahájí sezonu v neděli domácím utkáním na Bazalech proti Rosicím.

30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo