FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Milan Baroš rozdával radost i autogramy

29.08.2019 | Redakce

Dvěma vstřelenými góly se v pohárovém utkání na hřišti Lanžhotu zásadně podílel na vítězství Baníku 3:1. Odehrál celých 90 minut a po celý zápas na něm byla vidět chuť předvést maximum. Milan Baroš byl nejvýraznější postavou pohárového duelu na jihu Moravy. "Milane, šetři nás!", ozvalo se z lanžhotské hlavní tribuny poté, když vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Nijak zvlášť emotivně své dva góly neslavil. Když odcházel ze hřiště, neodmítl zástup žadatelů o autogram. Lanžhotští diváci mu ostatně zatleskali už při úvodním představování. V Lanžhotě zkrátka nezapomněli, co všechno Milan Baroš pro český fotbal udělal. Když vyšel vysprchovaný a převlečený ze šatny cestou k autobusu, musel se prodrat dalším zástupem sběratelů podpisů. A znovu vyhověl, přestože tím odjezd baníkovského autobusu z Lanžhotu výrazně zdržel.

"Člověk to cítil, že lidé v Lanžhotu byli rádi, že měli možnost jít se podívat a zápas s Baníkem.  Byl to tady pro ně svátek, byli jsme jeho součástí, tak to má být," netajil se Milan Baroš tím, že se v Lanžhotě cítil dobře, přestože mu soupeř na hřišti samozřejmě vůbec nic nedal zadarmo. Naopak. Ustrážit útočníka s tak úžasným fotbalovým životopisem, je pro každého obránce prestižní záležitostí. "Lanžhot hrál výborně. Na to, že je to divizní tým, to byl opravdu výborný výkon. A mají tam hodně šikovných kluků. Dali do utkání všechno, podařilo se jim vyrovnat a kdyby se zápas dostal do stadia, že bychom prohrávali, nebylo by to vůbec jednoduché," přemítal Milan Baroš po zápase. 

Hrál s chutí. Hlásil o o balon, chodil jsi pro něj hlouběji do pole i do šestnáctky, zapojoval se do mezi hry, centroval i zakončoval a vstřelil dva góly. Ten první poté, kdy mu do šestnáctky přihrál Milan Lalkovič. Měl proti sobě už jen gólmana Klimeše, bleskově zhodnotil situaci a pak uklidil míč k levé tyči lanžhotské branky. O chvíli později přesně vycítil, kam si naběhnout, když rohový kop prodloužil Jakub Pokorný hlavou na zadní tyč. Byl tam včas, a i když pozice pro zakončení to pro něj jednoduchá nebyla, pro letící míč si vyskočil a nohou ze vzduchu míč doklepl do branky. "Góly jsou pro útočníka vždycky fajn," shrnul Milan Baroš svůj střelecký účet stručně.  

Baník nakonec v příjemném fotbalovém prostředí plném nadšených diváků (přišlo jich přes 3 tisíce, údajně nejvíce v historii lanžhotského fotbalu) vyhrál. "I když jsme v Lanžhotě cítili sváteční atmosféru, museli jsme k tomu samozřejmě přistoupit jako profíci, nic nevypustit. Kdybychom to udělali, vytrestalo by nás to. Ale užili jsme si to," uzavřel útočník Baníku.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA