FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Memoriál Evžena Hadamczika sklidil velké ovace

02.12.2019 | Redakce

Vítězstvím maďarského celku MOL Vidi skončil 42. ročník Memoriálu Evžena Hadamczika. Malí fotbalisté ze Székesfehérváru porazili ve finále pražskou Slavii 2:1. V souboji o třetí místo se střetl Baník Ostrava s AC Milán. Hosté z Itálie zvítězili 3:1, Baník tak v konkurenci čtrnáctí týmů obsadil čtvrtou příčku. Turnaj se znovu setkal s obrovskými pozitivními ohlasy ze strany účastníků.

„Jsem rád, že můžu konstatovat, že jsme byli svědky turnaje špičkové mezinárodní úrovně. Po všech stránkách skvěle zvládnutého. A to, že se v něm malí fotbalisté Baníku neztratili a patřili mezi nejlepší celky, je další velmi cenný bonus,“ řekl Radek Slončík, sportovní ředitel Akademie Baníku Ostrava.

Turnaj měl důstojnou předehru, zástupci Baníku Ostrava už ve středu navštívili hrob Evžena Hadamczika v Kravařích. Zapálili svíčky a položili na něj věnec. „Připomínání odkazu Evžena Hadamczika je povinností nás všech, kteří pro Baník pracujeme a máme ho rádi,“ řekl Roman Holiš, jeden ze sekretářů mládeže Baníku a spoluorganizátor turnaje, jehož patronem byl legendární brankář Luděk Mikloško.

Medaile vítězům předával předseda představenstva klubu Václav Brabec s Radkem Slončíkem, sportovním šéfem Akademie FCB. Předávání cen se zúčastnil také Luděk Mikloško a spolu s ním několik současných baníkovských gólmanů a gólmanských trenérů.

Chci poděkovat každému, kdo s pořádáním Memoriálu Evžena Hadamczika pomohl. Od vedení klubu, vedení akademie až po posledního fanouška, který pomohl zaplnit halu do posledního místa,“ uvedl Roman Holiš. „Každému z nás je odměnou nejen účast takovýchto klubů, nebo plná hala fanoušků. Stejně tak nás těší úžasné reakce. Všichni zúčastnění včetně těch největších klubů chtějí příště přijet znovu,“ konstatoval sekretář mládeže Baníku. „Navíc se nám hlásí noví zájemci, například Manchester United. A my začínáme mít problém s kapacitou. To všechno je ale výsledkem práce, kterou Baník odvedl a za kterou znovu děkuji, konkrétně například Danielu Rygelovi, bývalému ligovému hráči, dnes šéftrenérovi baníkovských přípravek za to, jak skvěle zvládl koordinační práci se všemi zúčastněnými trenéry, kteří do Ostravy na Memoriál Evžena Hadamczika přicestovali,“ uzavřel Roman Holiš. 

Veškeré výsledky turnaje naleznete zde:

https://www.sportujvostrave.cz/udalosti/halovy-turnaj-kat-u11-memorial-evzena-hadamczika/pages/rozpis-utkani-26bab5

Foto: Werner Ullmann

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 17:00 | A-tým
Admira Wacker
FC Baník Ostrava