so 18.11.2023
Aktuální zprávy

Matěj Šín poprvé mezi ”Lvíčaty”!

Skvělá zpráva pro Matěje Šína i pro Baník! Mladý záložník byl poprvé v životě nominován do výběru české jedenadvacítky. A v pondělí si může připsat také svůj premiérový start v utkání proti Slovensku. Může tak dojít k souboji dvou baníkovců, dres slovenské jedenadvacítky totiž obléká Tomáš Rigo.

Matěj Šín, jenž byl před reprezentační přestávkou nominován do výběru české dvacítky, odehrál v pátek zhruba půlhodinku z přípravného utkání ČR´20 proti Polákům. Nastoupil do hry těsně poté, kdy český výběr inkasoval jediný gól zápasu, a zůstal na hřišti až do konce. Po utkání přišlo ovšem balení a stěhování. Matěj Šín byl povolán do výběru ČR U21! Připojil se k týmu a v sobotu odpoledne vyrazil se svými novými spoluhráči v Hradci Králové na svůj první trénink v mužstvu "Lvíčat".

V pondělí v 18 hodin nastoupí "Lvíčata" v Hradci Králové k přípravnému utkání se Slovenskem a Matěj Šín bude netrpělivě čekat na své první minuty v reprezentační jedenadvacítce. Pokud se jich dočká, může se stát, že se uprostřed hřiště bude střetávat s Tomášem Rigem, který obléká dres slovenské jedenadvacítky. V dresů "Sokolíků" odehrál Tomáš Rigo ve čtvrtek přes sedmdesát minut utkání s Chorvatskem a podílel se na konečné remíze 2:2. 

95
Daniel
Holzer
32
Paixao da Silva
Ewerton
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
9
David
Buchta