ne 19.2.2023
A-tým

Matěj Šín: Gól možná docením časem

Na porážce to nezměnilo nic, přesto to v osobní rovině mohlo malé vítězství být. Matěj Šín završil svou úspěšnou bitvu s vážným onemocněním prvním ligovým gólem, který v sobotu vstřelil do sítě Zbrojovky Brno.

„S odstupem času ten gól třeba ještě docením, teď ale převažuje velké zklamání. Určitě jsem to neměl nastavené tak, že bych se upínal na první gól. Pro mě byla velká radost, že jsem se mohl vrátit zpátky. Byl bych samozřejmě raději, kdybych ten gól dal ve vítězném zápase,“ řekl Matěj Šín po utkání.

Čekání na jeho první ligovou trefu trvalo velmi krátce. Spousta jiných hráčů by mu mohla závidět. Osmnáctiletý záložník ho dokázal vstřelit už ve svém devátém prvoligovém startu. A navrch velmi zkušeným zakončením levačkou po přihrávce Jiřího Fleišmana.

„Chtěl jsem to takhle zakončit, na přední tyč. Musím ale ocenit i přihrávku Flajšiho, který mi dal krásný balon. Uvidím, kolik mě to bude stát, to mi Kuzma teprve spočítá,“ prohlásil Matěj Šín.

Baník podle jeho názoru měl na to, aby z Brna přivezl bodový zisk. „První poločas se nám moc nepovedl, ale myslím, že ve druhém jsme tlačili. Je škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Místo abychom vyrovnali, pak dal druhý gól soupeř. Šance na vyrovnání tam ale byly. Ještě na úplném konci ta hlavička Tijiho. Je to škoda, proti Hradci musíme zabrat,“ dodal odchovanec baníkovské akademie.

30
Jiří
Letáček
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási