pá 6.1.2023
A-tým

Matěj Šín: Cítím se v plné formě!

Matěj Šín je zpět. Osmnáctiletý talent Baníku, který se v loňském roce vyrovnal s vážným onkologickým onemocněním, už trénuje zcela bez úlev. Je plnohodnotnou součástí týmu Pavla Hapala, který se připravuje na jarní část sezony. A to je ta nejlepší možná zpráva!

„Cítím se naprosto dobře! V plné formě!“ odpoví Matěj Šín s nakažlivou jistotou, když se jej bezprostředně po náročném tréninku zeptáte, jak se právě cítí. A máte-li přece jen pochybnost, že by tomu tak být ještě nemuselo, jeho zcela přesvědčivý tón vás z pochyb vyléčí. Ostatně stačí jej při tréninku chvíli pozorovat. Maká na sto procent.

„Po kondiční stránce je na tom velice dobře. To nás až překvapilo, výsledky jeho kondičních testů patřily k nejlepším,“ potvrzuje trenér Pavel Hapal hráčova slova o tom, že se cítí v plné formě.

Když se v říjnu loňského roku poprvé připojil k týmu, ještě se musel šetřit. Musel si hlídat tepovku a nesměl překročit stanovenou hranici. Už tehdy ale věděl, co chce. „Být natolik připraven, abych mohl s týmem naplno zahájit zimní přípravu a abych mohl odletět na herní soustředění,“ říkal v říjnu. A zase s jistotou, z níž téměř mrazilo. Že by tělo po těžké léčbě náročnou honbu za ztracenou kondicí třeba nemuselo zvládnout, si absolutně nepřipouštěl. Dnes si může říct, že co si předsevzal, to také splnil. „Věřil jsem tomu, a ta víra mi dala moc sil. I díky Andrle sportu a Kubovi Fryčovi jsem dnes opravdu připraven, testy vypadají dobře. Po té fotbalové stránce to asi ještě chvíli potrvá, než to doženu, ale už se hrozně těším na soustředění do Turecka,“ líčí Matěj Šín.

„Věřím, že zůstane stejně pracovitý, jako je dosud,“ chválí svého mladého svěřence trenér Pavel Hapal. „S míčem to ještě není stoprocentní, protože fakt vypadl na dlouhou dobu, ale věřím, že se do toho velice rychle dostane. Uvidíme, až dostane prostor v některém z přípravných utkání, jak bude vypadat a jak se bude cítit. Prostor dostane, ale musí na to mít samozřejmě výkonnost,“ uzavírá trenér Baníku.

7
Karel
Pojezný
3
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
14
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula