po 5.8.2019
A-tým

Martin Šindelář: Důležitá výhra

Poprvé v sezoně se dostal do základní sestavy. Svým výkonem pomohl týmu k vítězství v derby. V utkání proti Opavě nastoupil Martin Šindelář na postu stopera. V tomto důležitém zápase udrželo mužstvo Baníku čisté konto, i díky dobrému výkonu obrany a skvělému gólmanovi.

„První poločas byl hodně divoký. My jsme hrozili z protiútoků. Naopak Opava mohla ze standardních situací vyrovnat. Já se v prvním poločase trochu trápil, ale postupem času jsem se chytl a utkání jsme nakonec zvládli. To je důležité,“ zhodnotil utkání v Opavě Martin Šindelář.

V základní sestavě se objevili hned dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Opavy. Tomáš Smola navíc přestoupil až před touto sezonou. Byl to tak jeho první zápas proti svému bývalému týmu. „Kluky jsme před zápasem trochu hecovali. Na druhou stranu jsme je nechtěli úplně trápit. Protože ten tlak z okolí byl velký Smolič se v zápase prosadil, takže jsme spokojeni,“ poznamenal Martin Šindelář.

„V zápase nás hodně podržel Buďa (Viktor Budinský). V prvním poločase vychytal Opavě několik standardních situací. Je skvělý pocit vyhrát derby s nulou vzadu,“ vyzdvihl výkon ostravského brankáře Martin Šindelář.

Po čtyřech kolech má Baník na kontě dvě vítězství z hřišť soupeřů. Naopak doma ještě nevyhrál. Zkušený zadák Baníku však věří, že se týmu podaří smůlu z domácího prostředí zlomit už v příštím utkání. 

„Utkání s Teplicemi mohlo vypadat úplně jinak, kdyby se nám podařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili. Pro nás je teď důležité navázat na výhru v Opavě už v domácím zápase proti Bohemians,“ dodal Martin Šindelář.

13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
1
Martin
Hrubý
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
0
Petr
Jaroň
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
0
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka