po 5.8.2019
A-tým

Martin Šindelář: Důležitá výhra

Poprvé v sezoně se dostal do základní sestavy. Svým výkonem pomohl týmu k vítězství v derby. V utkání proti Opavě nastoupil Martin Šindelář na postu stopera. V tomto důležitém zápase udrželo mužstvo Baníku čisté konto, i díky dobrému výkonu obrany a skvělému gólmanovi.

„První poločas byl hodně divoký. My jsme hrozili z protiútoků. Naopak Opava mohla ze standardních situací vyrovnat. Já se v prvním poločase trochu trápil, ale postupem času jsem se chytl a utkání jsme nakonec zvládli. To je důležité,“ zhodnotil utkání v Opavě Martin Šindelář.

V základní sestavě se objevili hned dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Opavy. Tomáš Smola navíc přestoupil až před touto sezonou. Byl to tak jeho první zápas proti svému bývalému týmu. „Kluky jsme před zápasem trochu hecovali. Na druhou stranu jsme je nechtěli úplně trápit. Protože ten tlak z okolí byl velký Smolič se v zápase prosadil, takže jsme spokojeni,“ poznamenal Martin Šindelář.

„V zápase nás hodně podržel Buďa (Viktor Budinský). V prvním poločase vychytal Opavě několik standardních situací. Je skvělý pocit vyhrát derby s nulou vzadu,“ vyzdvihl výkon ostravského brankáře Martin Šindelář.

Po čtyřech kolech má Baník na kontě dvě vítězství z hřišť soupeřů. Naopak doma ještě nevyhrál. Zkušený zadák Baníku však věří, že se týmu podaří smůlu z domácího prostředí zlomit už v příštím utkání. 

„Utkání s Teplicemi mohlo vypadat úplně jinak, kdyby se nám podařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili. Pro nás je teď důležité navázat na výhru v Opavě už v domácím zápase proti Bohemians,“ dodal Martin Šindelář.

7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
4
Robert
Mišković
15
Patrick
Kpozo
77
Gigli
Ndefe
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
20
Abdullahi
Tanko
70
David
Fadairo
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
37
Matej
Madleňák
99
Ladislav
Almási
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín