st 14.8.2019
Rozhovory

Martin Foltyn: Naše výkony půjdou nahoru

Patří mezi nejzkušenější hráče B-týmu Baníku, který dvěma remízami vstoupil v nové sezoně do MSFL. Byl u toho, když v neděli rezerva Baníku remizovala s Blanskem 1:1. Martin Foltyn patřil mezi nejvýraznější postavy zápasu. Nebyl ostatně daleko od gólové trefy. Jeho jedovatá rána z úvodu druhé půle letěla těsně nad…

„V utkání jsme byli dominantnější na balónu. Bohužel jsme však nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Dobře jsme se k bráně dostávali kombinační hrou. Ve finální fázi jsme ale selhali,“ zhodnotil Martin Foltyn utkání s Blanskem, v němž převaha Baníku gradovala s přibývajícím časem a posledních minutách se přeměnila v tlak, jenž mohl přinést kromě vyrovnání i vítězný gól. Martin Foltyn však litoval také promarněných šancí z první půle. „Kdybychom dokázali využít alespoň dvě šance už v prvním poločase, soupeř by musel hru otevřít. Zápas by pak vypadal úplně jinak,“ pravil záložník Baníku B.

Utkání s Blanskem bylo pro rezervu Baníku domácí premiérou v nové sezoně. V Markvartovicích, kde se hrálo, si na zápas našlo cestu více než 300 diváků. „Hřiště v Markvartovicích dobře znám a cítím se na něm skvěle. Hodně jsem se tam natrénoval, ještě když jsem hrával za Hlučín. Navíc jsem rád, že tady můžu nastupovat znovu v dresu Baníku. Jen mě mrzí, že jsme před domácím publikem nedokázali bodovat naplno,“ poznamenal Martin Foltyn.

Tým Blanska je v MSFL nováčkem, stejně jako B-tým Baníku. Ve svém mužstvu však Jihomoravané mají několik hráčů, kteří v minulosti prošli nejvyšší soutěží. „Byl to pro nás těžký soupeř. Oni jsou sice nováčkem, ale mají hodně zkušený tým. Nejvíce hrozili ze standardek, které ve většině případů směřovaly na jejich urostlé stopery. V tom byli hodně nebezpeční,“ poznamenal Martin Foltyn

Zatímco v přípravě si béčko Baníku připsalo v šesti zápasech hned pět výher, v lize se zatím vítězství nedočkali. „Potvrzuje se to, co jsme si před začátkem sezony uvědomovali. Nasazení soupeřů v lize je jiné než v přípravě. Týmy se na nás také více připravují po taktické stránce. Navíc si myslím, že proti Baníku se chce každý tým vytáhnout. Mají tak možná větší motivaci než v jiných zápasech,“ přemítal Martin Foltyn, který ale věří, že tříbodové přísuny na konto Baníku jsou jen otázkou času. Kvalitu na to kádr baníkovské rezervy má. „My už taky víme, co od zápasů čekat. Proto jsem přesvědčen, že se naše výkony budou zlepšovat. V dalším utkání ve Vyškově už chceme naplno bodovat, i když ani tam to v žádném případě lehké nebude,“ dodal šestadvacetiletý hráč.

17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
18
Tomáš
Zajíc
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný