pá 4.6.2021
A-tým

Martin Fillo odchází do Zlína

Martin Fillo po třech a půl letech opouští Baník. Pětatřicetiletý pravý obránce přestupuje do Zlína.

Zkušenému obránci byla sice během jarní části automaticky prodloužena smlouva o další sezonu, ale o jeho služby projevil eminentní zájem Zlín. Mezi kluby a hráčem tak nakonec došlo ke vzájemné dohodě.

„Chci předeslat, že Martin pro Baník odvedl za ty tři a půl roku nesmírný kus práce. Nebylo to pro nás vůbec snadné. Martinovi u nás během jara klesla minutáž a do toho se ozval Zlín s nabídkou dvouletého kontraktu pro hráče a pravděpodobně i většího herního vytížení. Nakonec jsme tedy dospěli k dohodě a hráč přestupuje do Zlína,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Martin Fillo v Ostravě působil od ledna 2018, a i když přicházel jako ofenzivní fotbalista, ze zálohy se postupem času stáhl dozadu a uplatnil se jako pravý krajní obránce. Za Baník odehrál 107 ligových utkání a vstřelil pět gólů, dva nejcennější určitě v září 2018 ve vítězném duelu proti Slavii (2:1).

„Za Baník mu chci poděkovat za odvedené služby a přejeme mu, ať se mu ve Zlíně daří,“ doplnil Alois Grussmann.

„Bylo super být po čtyři sezony součástí klubu, jako je Baník. Ale teď je čas na novou výzvu. Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem měl tu čest v Baníku spolupracovat, děkuji vedení klubu v čele s panem majitelem Brabcem a samozřejmě fanouškům za skvělé zážitky. Baník zůstane navždy v mém srdci,“ řekl Martin Fillo při loučení s Bazaly.

20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe