pá 4.6.2021
A-tým

Martin Fillo odchází do Zlína

Martin Fillo po třech a půl letech opouští Baník. Pětatřicetiletý pravý obránce přestupuje do Zlína.

Zkušenému obránci byla sice během jarní části automaticky prodloužena smlouva o další sezonu, ale o jeho služby projevil eminentní zájem Zlín. Mezi kluby a hráčem tak nakonec došlo ke vzájemné dohodě.

„Chci předeslat, že Martin pro Baník odvedl za ty tři a půl roku nesmírný kus práce. Nebylo to pro nás vůbec snadné. Martinovi u nás během jara klesla minutáž a do toho se ozval Zlín s nabídkou dvouletého kontraktu pro hráče a pravděpodobně i většího herního vytížení. Nakonec jsme tedy dospěli k dohodě a hráč přestupuje do Zlína,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Martin Fillo v Ostravě působil od ledna 2018, a i když přicházel jako ofenzivní fotbalista, ze zálohy se postupem času stáhl dozadu a uplatnil se jako pravý krajní obránce. Za Baník odehrál 107 ligových utkání a vstřelil pět gólů, dva nejcennější určitě v září 2018 ve vítězném duelu proti Slavii (2:1).

„Za Baník mu chci poděkovat za odvedené služby a přejeme mu, ať se mu ve Zlíně daří,“ doplnil Alois Grussmann.

„Bylo super být po čtyři sezony součástí klubu, jako je Baník. Ale teď je čas na novou výzvu. Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem měl tu čest v Baníku spolupracovat, děkuji vedení klubu v čele s panem majitelem Brabcem a samozřejmě fanouškům za skvělé zážitky. Baník zůstane navždy v mém srdci,“ řekl Martin Fillo při loučení s Bazaly.

77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
39
Dominik
Janošek
32
Lukáš
Budínský
50
Ubong
Ekpai
23
Jaroslav
Svozil
7
Šimon
Falta
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Martin
Chlumecký
14
Petr
Jaroň
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka