po 16.9.2019
A-tým

Martin Fillo: Tři body bereme

Jeho gól pomohl k výhře. Martin Fillo svou přesnou hlavičkou ze 43. minuty navíc zaznamenal svou padesátou prvoligovou branku. „Jsem rád, že jsem to zlomil, už to čekání bylo dlouhé a podvědomě na to člověk myslí,“ řekl Martin Fillo, který skóroval po 50 týdnech od 30. září 2018 a už i trochu památného dvougólového zápisu proti Slavii.

Co pro vás znamená 50. gól?

Že na obránce to není špatná bilance (směje se). Ale vážně: je to jenom nějaká statistika, nic moc to pro mě neznamená. Jsem rád, že když už jsem ho dal, tak v zápase, ve kterém se vyhrálo, protože dneska jsme to potřebovali. Ty tři body bereme a jsme za ně rádi.

Nebylo to čekání pro vás příliš dlouhé? Myslel jste na to vůbec?

To víte, že to bylo dlouhé. Věděl jsem o tom. Dříve ty góly padaly, teď se musím na každou tuhle situaci hodně nadřít. Není jich tolik jako dříve, když teď hrávám v obraně. Do útoku se teď dostávám méně, ale paradoxně jsem zase více na balonu a musím říct, že si na tom bekovi více zahraju. Já s tím nemám problém tam hrát. Podřídím se mančaftu a kam mě trenér dá, tak budu hrát. Jsem rád, že jsem to zlomil.

Jaké bylo utkání proti nováčkovi posílenému o několik zkušených fotbalistů?

Bylo to velice těžké. Budějovice kvalitně bránily a my jsme dlouho nevěděli, jak se tam dostat. Naštěstí jsme před poločasem skórovali. Carlos mě tam krásně našel, pro mě to bylo snadné trefit. Do druhé půle jsme také vstoupili velmi dobře a potvrdili to druhým gólem. Mohli jsme to už v klidu dohrát, ale udělali jsme jednu chybičku a v závěru to bylo trošku ubojované. Ale tři body máme.

Kromě vstřeleného gólu jste přihrál na branku i Dame Diopovi.

Kopala se standardka z druhé strany, já jsem vždy na zádní tyči, tak jsem tam zůstal na křídle. Flaška krásně vybojoval balon, posunul to na Baryho, já to pak dal na Dameho a ten to, musím říct, s přehledem uklidil.

Baník potřetí v řadě doma vyhrál a upevnil si postavení v horní šestce.

…bodů máme docela dost, ale určitě jsme i nějaké zápasy zbytečně ztratili. Teď bychom měli zase přivézt i něco z venku. Na Spartě i v Jablonci to z naší strany nebylo úplně ideální. Teď jedeme do Bolky a chceme tam něco urvat.“

31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
1
Radovan
Murin
14
Pepe
Mena
7
Martin
Fillo
15
Patrizio
Stronati
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
13
Ondřej
Kukučka
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
8
Jakub
Drozd
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe