út 23.7.2019
A-tým

Martin Fillo: Karty mě strašně mrzí

Z jeho přesného centru se zrodil první gól Baníku, který svěřence trenéra Bohumila Páníka v Karviné nasměroval k vítězství. I v dalším průběhu zápasu byl Martin Fillo hodně vidět. Na hřišti sice strávil více než devadesát minut, přesto zápas nedohrál. Po druhé žluté kartě byl v nastaveném čase vyloučen.

Martine, asi souhlasíte, že vítězství v Karviné se nerodilo lehce...

Byl to těžký zápas a my si toho vítězství velmi ceníme. Začátek jsme měli dobrý, pak jsme trochu přestali hrát. Vůbec nevím proč. Ztráceli jsme laciné balony, ale myslím si, že jsme je nepustili do vážnější šance.

Ten výpadek po úvodním vstřeleném gólu se velmi podobal útlumu, který mužstvo postihl za stejných okolností doma proti Liberci...

Já jenom doufám, že už se to nebude opakovat. A že už se budeme jenom zlepšovat.

Zápas jste kvůli druhé žluté kartě nedohrál. Co přesně se v oné chvíli na konci utkání stalo?

Myslím si, že už ta první žlutá byla zbytečná. Je to přece fotbal, tak si snad můžeme něco říct. To že se hráči hádají na hřišti, je přece úplně normální věc. Vůbec nevím, proč jsem tu kartu dostal. Byl jsem naštvaný, protože Janečka chodil do těch soubojů jako blázen. Nejdřív nám tam skoro zranil jednoho hráče, pak šel i do mě a úplně nesmyslně mě trefil do hlavy. A to jsem mu chtěl říct. Vždyť je to chlap s chlapem, tak si to řekneme a rozhodčí do toho nemusí vůbec zasahovat. Já vůbec nechápu, proč mi ji dal. A pak v té 93. minutě se nám tam válí hráč, má křeče, nebo co se mu to tam stalo, a já to rozhodčímu ukazoval. Že nám tam leží hráč, tak ať na něj počká. A on přijde a dá mi druhou žlutou. Mě to hrozně mrzí, ale bylo to, myslím si, zbytečné.

Po té první inkasované kartě na vás karvinští fanoušci dost dlouho pískali. Jak jste to vnímal?

Oni si mysleli, že jsem to nějak přifilmoval. Ale já odehrál balon, on do mě vletěl a trefil mě nesmyslně do hlavy. Minutu předtím udělal to samé jinému hráči, takže jsem byl po právu naštvaný a lidi tam pískali. To je ale normální. Chtěli mě rozhodit, já to beru. Je to derby, je to vyhecované.

Marek Janečka je známý bojovník a trenér Straka ho do hry nepochybně poslal s tím, aby si počínal náležitě tvrdě...

Samozřejmě. Víme, jaký je to hráč. Je to bojovník, to respektuju. Ale když to udělá dvakrát během minuty, chtěl jsem mu to říct, ať si na to dá pozor. Myslím, že rozhodčí do takových věcí nemusí zasahovat. Je to chlapská hra, tak snad si můžeme od plic trochu zanadávat.

Zápas jste nicméně dotáhli do vítězného konce...

Toho vítězství si ceníme. Je to super. Hra sice ještě není úplně perfektní, my si to uvědomujeme, chceme se zlepšit, ale body z venku se počítají. Teď doufám, že ty tři body potvrdíme doma s Teplicemi a výkonnost půjde nahoru.

Na pravé straně obrany jste se viditelně adaptoval. O to mrzutější je, že teď budete kvůli stopce chybět...

Strašně mě to mrzí. Kvůli takovéhle červené kartě můžete přijít o místo v sestavě. Ta konkurence tady je. Mrzí mě to hrozně.

Když jste po vyloučení odcházel do kabin, vlajkonoši Baníku ocenili váš výkon skandováním vašeho jména. To jste ostatně dobře slyšel...

Toho si strašně cením a děkuju jim za to. Bylo to od nich moc hezké povzbuzení.

77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
14
Pepe
Mena
20
Jakub
Pokorný
13
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
1
Radovan
Murin
8
Jakub
Drozd
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
18
Tomáš
Zajíc
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanovič
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh