ne 15.11.2015
Aktuální zprávy

Marek Szotkowski vstřelil gól při remíze dvacítky s Nizozemci!

Úvodní brankou pomohl baníkovec Marek Szotkowski národnímu týmu do 20 let v sobotním přípravném duelu proti Nizozemsku, který v Brně skončil remízou 2:2. Stejným výsledkem přitom dopadlo i středeční měření sil, které se odehrálo pro změnu ve Znojmě.

Odchovanec Baníku Szotkowski ovšem zasáhl až do druhého utkání, a to opravdu povedeně, neboť ve 32. minutě otevřel skóre, když si naběhl na přihrávku z pravé strany do šestnáctky a bez přípravy propálil nizozemského brankáře Verripse. Pro českou reprezentaci to byl důležitý moment zápasu, což ve svém hodnocení zmínil i kouč Martin Svědík. "Do zápasu jsme nevstoupili dobře, soupeř byl aktivnější, lépe kombinoval a na rozdíl od nás nedělal tolik nevynucených chyb. Postupně jsme se ale dostávali do hry a vytvořili si pár nebezpečných situací. Zlepšení jsme korunovali vedoucí brankou Szotkowského," hodnotil na webu Fotbalové asociace bývalý baníkovský kouč, jehož svěřenci bohužel ještě před poločasem inkasovali.

Po změně stran si však opět vytvořili převahu a do 60. minuty u toho byl i devatenáctiletý baníkovec Szotkowski, který následně přepustil místo Yunisovi. Také tento hrotový útočník se dokázal prosadit a v 77. minutě přesnou hlavičkou vrátil Čechům vedení, avšak Nizozemci opět dokázali v závěru reagovat. V 90. minutě se podruhé v zápase trefil Ketting, který rozhodl o tom, že velice kvalitní dvojutkání mezi výběry Česka a Nizozemska bude s totožnými výsledky 2:2. "Právě takové konfrontace s kvalitními soupeři dávají klukům potřebné a neocenitelné zkušenosti v jejich fotbalovém vývoji. Velké poděkování patří kolegům z realizačního týmu za odvedenou práci," dodal trenér Svědík, který měl během jihomoravského srazu k dispozici nejen našeho mladého útočníka, ale také kolegy v realizačním týmu. Vedoucího mužstva Tomáše Bernadyho, kondičního trenéra Dušana Žmolíka a lékaře Martina Mohylu a Martina Havlíka.

Všem zástupcům Baníku na mezinárodní scéně gratulujeme k úspěšné reprezentaci klubu, která ukazuje, že i ve chvílích, kdy naše áčko bojuje o záchranu ligové příslušnosti, jsme schopni se kvalitními výkony a prací podílet na významných akcích národního týmu.