st 27.11.2019
Rozhovory

Marek Heinz: Zápasy jako Baník - Opava liga potřebuje

Proti Slezskému FC Opava odehrál v dresu Baníku dva ligové zápasy. Oba v mistrovské sezoně. Oba skončily vítězstvím Baníku, v obou vstřelili Ostravané čtyři góly a v obou se Marek Heinz gólově prosadil. Psala se sezona 2003/04 a každý baníkovec ví, jakým výsledkem skončila...

Marku, vybavíte si ještě dnes oba zápasy, které jste v dresu Baníku proti Opavě odehrál?

"Mnohem výrazněji si vybavuju jeden z těch dvou zápasů. A možná vás překvapím, protože je to ten, který jsme hráli v Opavě."

Přitom domácí utkání se Slezským FC vidělo na Bazalech přes osmnáct tisíc diváků...

"Ano, jenže to tehdy chodilo prakticky na každý zápas. Doma jsme šli do zápasu a věděli jsme, že už je několik dnů vyprodáno, bez ohledu na to, s kým se hrálo. Takže mi ty zápasy hrané v té fantastické atmosféře trochu splývají. Kdežto venku to takové nebylo. Na některé stadiony chodilo hrozně málo lidí. V Opavě jich ale bylo hodně, proto si víc vybavuju ten opavský zápas. Už jsme mělo jistý titul, vlastně jsme si předtím doma převzali i pohár, takže jsme hráli uvolněně a vyhráli jsme s přehledem 4:0. A pak jsme nějak rychle utíkali do šatny, protože se tam na hřišti najednou objevilo hrozně moc fanoušků, co si tak pamatuju."

Vybavíte si góly, které jste Opavě vstřelil?

"Počkejte... (přemýšlí) Jo, ten co jsem dal v Opavě, na ten si vzpomínám. To bylo hlavou, dokonce si myslím, že na 1:0 pro nás. Bylo to tak? Někdo mi to tam poslal zprava, snad Míra Matušovič, možná Zdena Pospěch, a já jsem to jen tak tečoval a bylo to tam. Ale ten gól, který jsem dal Opavě na Bazalech... Já fakt nevím. Něco se mi tak vybavuje, že ke mně přiletěl balon do šestnáctky, já si ho zpracoval a z otočky jsem to tam trefil. Takovou nějakou šmudlou. Ale bylo to proti Opavě? (Bylo. - pozn. aut.) Mi ty domácí zápasy fakt splývají."

Jaká tehdy panovala mez vámi a Opavou rivalita?

"To bylo vždycky víc věcí fanoušků. Ale samozřejmě, byl to soused, takže ta rivalita tam byla už tehdy. Však se podívejte, kolik tehdy přišlo na oba zápasy diváků. Dneska je to jiné, mnohem vyhrocenější.  A myslím si, že ta rivalita nevymizí nikdy. Pro ligu je to hrozně dobře, protože takové extrazápasy jí pomáhají. Tak divácky atraktivní zápasy liga moc potřebuje."

Jak podle vás dopadne páteční duel?

"Přemýšlím, že bych se přijel podívat. Myslím si, že to bude stát za to. Vyhraje Baník, tady asi není moc o čem přemýšlet." 

11
Nemanja
Kuzmanovič
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
18
Tomáš
Zajíc
2
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
15
Patrizio
Stronati
33
Roman
Potočný
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo