út 26.10.2021
A-tým

MOL Cup: Baník jde na Hradec

Baník čeká osmifinále MOL Cupu. Na Městském stadionu přivítá Hradec Králové.

Oba týmy jdou do utkání v poněkud rozdílné situaci. Baník po neočekávané a vynucené pauze po odkladu ligového utkání v Karviné, Východočeši naopak tři dny po úspěšně zvládnutém ligovém souboji s Teplicemi.

„Votroci“, vedeni velezkušeným stratégem Miroslav Koubkem, kterého dobře znají také fanoušci Baníku z jeho úspěšného působení na Bazalech, jsou překvapením ligy. Právě vítězstvím nad Teplicemi se dokonce probojovali na úkor Olomouce už do první šestky a to se od nich před sezonou určitě moc nečekalo.

„Hradec v lize ukazuje kvalitu, jsme si vědomi toho, že nás čeká těžké utkání,“ potvrdil trenér Ondřej Smetana, který ve čtvrtek musel po odložení zápasu v Karviné zaimprovizovat a přetvořit plán přípravy. „To jsou věci, které neovlivníme, a je nutné je brát tak, jak jsou. Prostě jsme místo Karviné od čtvrtku přepnuli na pohár a chystáme se Hradec. A chceme postoupit.“ 

Baník oba zápasy v poháru zatím prodlužoval, a to jak v Hlučíně (1:0), tak s Vltavínem (5:2). Hosté přešli přes Březovou (2:0) a Zápy (4:0). Naposledy se oba týmy utkaly zrovna v MOL Cupu v třetím kole na ostravském Městském stadionu před dvěma lety a baníkovci po gólech Pokorného a vlastní trefě Martince zvítězili 2:0.

Utkání má výkop v 16:30.

19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh