st 19.1.2022
A-tým

Lukáš Budínský: Gólman to asi nečekal

Utkání s Kisvárdou rozhodl výstavní trefou z nějakých osmnácti metrů. Upaloval s míčem směrem k brance, přibrzdil, poposunul s míč blíž k ose hřiště, zvedl hlavu, podíval se, a pak levačkou určil gólmanovi soupeře roli pouhého přihlížejícího. LUKÁŠ BUDÍNSKÝ měl na svědomí nejhezčí moment utkání.

Jak byste utkání s Kisvárdou ohodnotil?

Především to pro nás, kteří jsme do něj nastoupili, byl konečně po dlouhé době zápas. Chvilku nám trvalo, než jsme se na hřišti trochu srovnali. Takových dvacet minut. Pak jsme vyrovnali hru a začalo to mít parametry.  Dobře jsme je dostupovali a častěji jsme pak měli míč. 

Zápas jste rozhodl nádherným gólem... 

Byl tam z naší strany rychlý brejk. Nevím už, kdo mi to poslal, jestli Dan Smékal nebo Carlos de Azevedo. Gigli Ndefe mi to tam dobře roztáhl, nalákal na sebe obránce, udělal mi prostor. Potáhl jsem si to, pak jsem si to posunul na střed, zkusil jsem to a zapadlo to tam.

Vypadalo to, že jste dobře věděl, že obstřelem z nějakých osmnácti metrů gólmana zaskočíte. Což se ostatně také stalo, ani se nepohnul...

Hlavně jsem si to chtěl dát víc doprostřed, abych měl víc možností, kam to vystřelit. No a byla tam zrovna mezera směrem na zadní tyč, tak jsem to zkusil. Brankář to asi opravdu nečekal.

Souhlasíte s tím, že ve druhém poločase se Baník mohl gólově prosadit častěji než jen jednou? 

Souhlasím. Ve druhé půli jsme pár dobře rozjetých akcí zazdili. Myslím, že to ještě trochu pramenilo z té únavy a asi i z toho, že to byl pro tuhle sestavu první zápas na trávě v rámci této přípravy. Navíc s kvalitním soupeřem. Je škoda, že jsme nějaký gól nepřidali, ale super, že jsme udrželi čisté konto a soupeře že jsme do šancí nepouštěli.

Na hřišti jste měl kolem sebe několik mladých hráčů. Matěje Šína i další. Jak se vám s nimi hrálo?

Matěj je všímavý, naslouchá. Na hřišti jsme spolu komunikovali a nebyl žádný problém. Fotbalista to je, ale to už jsme mohli vidět. Myslím si, že to má všechno před sebou. Hrálo se mi s ním i ostatními super.

21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný