so 27.2.2021
A-tým

Luboš Kozel skončil

Baník ukončil spolupráci s trenérem Lubošem Kozlem. Představenstvo klubu odvolalo dosavadního trenéra po dnešním utkání s Teplicemi a vedením mužstva byl pověřen kouč béčka Ondřej Smetana, kterému budou pomáhat Václav Daněk, Ivo Staš a Jan Baránek mladší.

Luboš Kozel končí po 14 měsících, spolu s ním odchází i asistent Ivan Kopecký. Jan Baránek i trenér brankářů Vít Baránek v realizačním týmu zůstávají.

„Domníváme se, že jsme trenérskému týmu vytvořili dostatečně dlouhý prostor pro koncepční práci. Nelze si ale nepřiznat, že výkony a hra týmu měly sestupnou tendenci, místo aby to bylo naopak. Věřili jsme, že po vítězné sérii v prosinci tým nabral sebevědomí, konečně se nastartuje a půjdeme postupně nahoru i herně, ale po zimní pauze znovu nastal celkový pokles. Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Vedením týmu byl v sobotu večer pověřen Ondřej Smetana, kterému budou k dispozici čtyři bývalí dlouholetí hráči Baníku. 

„Byl bych nerad, aby to vyznělo, že za vše mohou trenéři. Tak to není. Luboš Kozel se svým týmem tady odvedl dobrou práci, výkon na trávníku nakonec vždy odvádí konkrétní hráči. My si ve zbytku sezony musíme vypracovat důkladnou analýzu celého hráčského kádru, a to nejen ve smyslu sportovní složky výkonu, ale i nastavení hráčů ve vztahu k Baníku,“ doplnil Alois Grussmann.

30
Jiří
Letáček
32
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
20
Abdullahi
Tanko
70
David
Fadairo
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
37
Matej
Madleňák
26
Filip
Blažek
1
Martin
Hrubý
12
Tomáš
Rigo
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour