ne 12.1.2020
A-tým

Luboš Kozel: Na výkonu z první půle se dá stavět

S výsledkem sobotního utkání s Górnikem Zabrze trenér Luboš Kozel spokojený být nemohl. A ani nebyl, porážka 1:2 mu radost udělat nemohla. Přesto si ze zápasu odnesl i pozitivní dojmy. Výkon, který stále ještě notně oslabený Baník v předvedl v prvním poločase, byl rozhodně velmi zajímavý...

Jaké je tedy vaše hodnocení utkání s Górnikem Zabrze?

To hodnocení je samozřejmě ovlivněno okolnostmi. Pořád nám chyběla pětice ofenzivních hráčů. Vedle Dame Diopa jsme postrádali Dyjana de Azeveda, Rudolfa Reitera, po utkání s Prostějovem měl drobné problémy Nemanja Kuzmanovič, chyběl nám Milan Jirásek a nemáme ještě ani Ondru Šašinku. Takže to ještě ani nemohlo být z naší strany to, co chceme předvádět, ale přesto si myslím, že ten první poločas byl velmi dobrý. Soupeři jsme nedovolili žádnou gólovou šanci, my jsme takové dvě tři měli a z jedné jsme dali gól. Velmi dobře jsme tam vyřešili rychlý přechod do útoku a to poločasové vedení bylo zasloužené.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil…

Změnil. Jednak jsme stáhli ze hry Roberta Hrubého, který hrál i v pátek. Což mělo za následek, že ofenzivní síla mužstva už nebyla taková. A jednak soupeř o poločase vystřídal a dal do hry úplně novou desítku hráčů. Hned bylo vidět, že jsou čerství, a tím pádem mnohem živější než my. V této fázi přípravy tohle na průběh zápasu rozhodně vliv mělo. My jsme zatím neměli k dispozici tolik hráčů na to, abychom oba ty zápasy zvládli v nějaké kvalitě. Takže ve druhém poločase už jsme dopředu tak nebezpeční nebyli, soupeř byl lepší než my. Myslím si, že by zápasu slušela remíza, ale rozhodla standardní situace, z níž dal soupeř druhý gól. A pak měl ještě jednu velkou šanci, ze které trefil tyč.

Baník měl ale v závěru dvě velké možnosti a mohl ještě minimálně vyrovnat…

Bohužel jsme je neproměnili a proto jsme prohráli. Já jsem ale rád, že jsme tento zápas hráli. Viděl jsem v akci další hráče a na výkonu, který jsme předvedli v prvním poločase, se určitě dá stavět.

Zaujalo, že ačkoliv se hrálo na těžkém a velmi hrbolatém terénu, mužstvo se přesto snažilo hrát od rozehrávky především po zemi a maximálně se vyhýbat nakopávaným míčům. To vás muselo potěšit…

Ať jsou podmínky, jaké jsou, kvalitní mužstvo se s tím musí umět vyrovnat. A já jsem rád, že v prvním poločase se nám to dařilo. A že vzhledem k tomu, že to na tom hřišti opravdu nebylo jednoduché, jsme ani moc nekazili. S tím spokojený jsem. Nejsem samozřejmě spokojený s tím, že když už v utkání vedete, že ho prohrajete. To ale zase ukazuje na jiné věci.