út 12.5.2020
A-tým

Luboš Kozel: Jsem rád, že jsme mohli znovu hrát

Více než dva měsíce byli bez zápasu. Dlouhé vynucené volno ukončil baníkovci v úterý tréninkovým zápasem proti Vítkovicím. “Prioritní pro nás je, že jsme si po tak dlouhé době mohli zase zahrát utkání na velkém hřišti. To byl hlavní účel,” řekl trenér Luboš Kozel.

Splnilo utkání vaše očekávání?

Jsem rád, že máme za sebou první zápasovou zkušenost po dlouhé době. Zatím jsme absolvovali jeden plnohodnotný trénink na velkém hřišti, pak přijdete do zápasu a tam stejně zjistíte, že to je úplně něco jiného. Kdybych měl hodnotit vlastní výkon, což ještě nechci a po jednom tréninku to ani nejde, tak bych spokojen nebyl, protože to bylo málo. Ale to dnes nebyl úplně ten hlavní cíl. Jsem rád, že jsme to utkání sehráli a že si pomalu zase zvykáme na velké hřiště.

Jaký dopad měla ta dlouhá přestávka na hru vašeho týmu?

Takhle bych to teď nebral.Musíme to vnímat pozitivně. Že přes to velké ochlazení a zimu bylo nakonec hezké počasí a výborné hřiště, na kterém jsme mohli hrát. Po tak dlouhé době to je potřeba. Výkon budeme hodnotit, až přijdou opravdové zápasy, což by mělo být koncem května. Počítáme, že 26. nebo 27. bychom měli hrát, ale to se rozhodne na úterním grémiu.

V čem dnes byly největší rezervy?

Opět opakuji, že po jednom plnohodnotném tréninku v plném počtu výkon hodnotit ani nechci. Samozřejmě bych nebyl spokojen. Protože bych si představoval, že si vytvoříme více šancí. Hráli jsme pomalu a staticky, v držení míče jsme byli asi jednoznačně lepší, ale do finální fáze jsme se nedostávali. A i gól jsme mohli dostat. Je to určitá fáze jako z klasické přípravy. Jsem rád, že se dostali do hry mladí, u kterých je vidět, že mají na čem pracovat. Dneska to utkání bylo součástí tréninkového procesu. Všichni odehráli plus minus stejně.

18
Tomáš
Zajíc
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
2
Muhamed
Tijani
31
Ondřej
Šašinka
6
Daniel
Tetour
33
Roman
Potočný