FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Luboš Kozel: Je možné, že hráčům dáme volno

20.03.2020 | Redakce

Je odloučen od svého týmu. Hráči se připravují v domácích podmínkách a totéž se vlastně dá říct i o něm. Také trenér Luboš Kozel nyní tráví čas doma. V obci Psáry. Se svými hráči je přesto v neustálém kontaktu. Jak? Dozvíte se v následujícím rozhovoru.

Jak vůbec zvládáte současné komplikované období, u něhož nevíme, kdy skončí a jaké bude mít obecně důsledky?

Zatím relativně dobře, což vyplývá z toho, že jsme v rodině všichni zdraví. Věřím, že to tak zůstane. To je v této době asi pro každého to nejdůležitější. Jsme spolu doma. Tím, že bydlíme na vesnici, to máme trochu jednodušší v tom, že můžeme aspoň na zahradu. Na té se dá odpočívat, i když třeba formou práce.

Do jaké zahradnické činnosti jste se tedy pustil?

Teď jsem například vertikutoval trávník. (usmívá se)

Což je výraz, který si městský čtenář žádá objasnit...

(zasměje se) Je to normální prořezávání trávníku. Za pomocí vertikutátoru. A taky jsem měl konečně čas na ostříhání tůjí. Prostě dostalo se na činnosti, na které během práce není běžně čas. A já věřím, že už zase brzy nebude.

Asi nelze pochybovat o to, že myšlenky se vám neustále vracejí k Baníku...

Samozřejmě že vracejí. Jsme s hráči i kolegy v realizačním týmu v dennodenním spojení. S hráči komunikujeme, díky technologiím vidíme, co dělají, jak plní plán přípravy, kolik toho naběhají, kudy běhají, takže si to všechno umíme zhodnotit.

Míváte výhrady?

Obecně musím říct, že ne. Kluci opravdu pracují. Je docela možné, že tenhle pro ně neobvyklý způsob jim dodává motivaci, je o najednou něco jiného. Jasně, všichni bychom chtěli být spolu a hrát fotbal, ale někdy se stane, že když si to okolnosti žádají a vy musíte pracovat za jiných podmínek, je to jakýsi impulz, který motivuje. Jediné, co nám někdy nezafungovalo, byly třeba hodinky, které někomu vypověděly službu, takže jsme v dané chvíli od něj neměly přesné údaje o vykonané práci. Ale kluci opravdu makají. Kuba Drozd si dokonce mírně natáhl tříslo.

Dá se obecně říct, na čem hráči především pracují?

S kondičním trenérem a asistenty hráčům připravujeme běžecký plán, ale taky plán pro silové tréninky. Kluci mají doma pomůcky, které potřebují. Někdo, kdo je doma neměl, si je půjčil z Bazalů. Takže ani v tom není problém.

Baník na svých sociálních sítích zveřejňuje videa, která hráči během domácí přípravy pro tento účel vyrábějí, všiml jste si toho?

"Ano všiml. Viděl jsem, že nějaké video vyrobil Kuzma, to byla ale ta výzva Doma s Baníkem určená mladým fotbalistům, že? Viděl jsem taky Jirku Fleišmana nebo Laštyho. Je dobře, že kluci a tím pádem celý klub zůstává tímto způsobem ve spojení s fanoušky."

Jak těžké je plánovat hráčům přípravu, když nevíte, jak dlouhá ta přestávka vlastně bude?

To je samozřejmě složitější. My teď pracujeme s tím, co bylo stanoveno. To znamená s informací, že karanténa potrvá do úterý. Ale samozřejmě předpokládáme, že se nejspíš opatření časově protáhnou. Pokud karanténa potrvá měsíc, je na zvážení i volno pro hráče. Dát jim prostě na určitý čas volno, aby mohli vypnout hlavu, uvolnit se fyzicky i psychicky a odpočinout si. Protože se může stát i to, že se liga bude dohrávat do léta a hned se začne nový ročník. I tato možnost je ve hře. A pak by se mohlo stát, že kluci žádnou dovolenou mít nebudou, což by také nebylo dobře.

Nechybí vám ta běžná sezonní rutina? Příprava na konkrétní zápas, studium hry soupeře, stříhání videomateriálů a tyto věci?

Já jsem si v tomto ohledu žádnou vyloženou přestávku neudělal. Využívám ten čas, který se naskytl, a videozáznamy si neustále prohlížím. Jak ty s hrou našeho týmu, tak i záznamy soupeřů. Pořád je co se učit, pořád je co hledat a co analyzovat. A to také dělám.

Jak intenzivně vyhlížíte návrat na trávník?

Těším se na to, ale nic se nedá uspěchat. Důležité je, abychom byli všichni zdraví. To především teď přeju i našim fanouškům a vůbec každému. Těším se, až se zase sejdeme u fotbalu.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 17:00 | A-tým
Admira Wacker
FC Baník Ostrava