FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Luboš Kozel: Chystáme se, jako kdybychom měli brzy hrát

20.10.2020 | Redakce

Bez hráčů, kteří byli pozitivně testováni na covid. V situaci, kdy nikdo neví, kdy se fotbal zase začne hrát. A samozřejmě za stále rostoucích čísel ve statistikách nakažených. V takové situaci se Baník pustil do dalšího pokračování tréninkového procesu. S vírou, že brzy snad bude lépe. Trenér Luboš Kozel vzal svůj tým tentokrát do areálu Vista v Ostravě-Hrabůvce.

Pustili jste se po krátké pauze do přípravy, ale kdy budete hrát, nikdo neví. Jak velká je to komplikace?

Není to ideální stav. Ti hráči potřebují vědět, že mají před sebou zápas a že ta příprava k tomu směřuje. Dnes to ale bohužel nevíme. Ale jsme rádi aspoň za to, že můžeme trénovat pohromadě.

Mají hráči obavu z hrozící nákazy?

Tohle vnímá asi každý člověk jinak. Někdo tomu přisuzuje větší váhu, někdo menší. Někdo se hlídá více, někdo méně. Bohužel to tady je a my to musíme brát jako fakt. Snažíme se připravovat tak, jako bychom příští týden měli hrát. V tomhle je to asi momentálně nejtěžší. Motivaci hráčů udržet i když ten cíl v podobě zápasu teď hráči před sebou moc nevidí. Je to podobné jako na jaře.

Několik hráčů kvůli výskytu covidu chybí...

Což je problém hlavně pro ty hráče. Byli v tréninkovém procesu, když byli zdraví, vesměs hrávali, měli pravidelný cyklus a myslím, že se trochu zlepšovali kondičně i herně. A když z toho teď třeba na deset dní vypadnou, příjemné to samozřejmě není.

S jak velkými obavami jste v pondělí očekával výsledek testu?

My jsme měli před tou pauzou jednoho nakaženého. Z toho důvodu jsme teď udělali kontrolní testování, abychom předešli tomu, že se to ještě ve větší míře rozšíří do týmu. Ukázalo se, že ta obava byla oprávněná. My se ale snažíme být ještě poctivější a důslednější ve všech těch opatřeních, než jsme byli v době, kdy se hrálo. I tréninkový proces uzpůsobujeme, některé rizikovější hráče jsme dali stranou, dáváme si větší pozor co se týká jídla a těchto věcí. Bohužel teď nemáme regeneraci, takže ideální stav to není, ale snažíme se dělat vše tak, aby nás to zasáhlo co možná nejméně. 

V úterý jste si místo na Bazalech zatrénovali na Vistě. Proč?

Jednoznačně proto, že je tady vynikající hřiště. I když se tu během podzimu hrály mistrovské zápasy, stav té plochy je fantastický. Takže toho ve chvíli, kdy tady mládežnické týmy netrénují, chceme taky využít, když je to naše. Na Bazalech máme nějaká omezení, kolikrát můžeme plochu využívat. A hřiště je tam náchylnější ke zhoršení stavu, takže i proto jsme ho chtěli trochu pošetřit. 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA